Ranta değil Urla Halkına Hizmete Adayım

CHP Urla'dan Başkan Aday Adayı olan Belediyeci, Gazeteci, Danışman ve Sosyolog Seyfettin Şen, "Ranta değil Urla Halkına hizmet etmek istiyorum. Urla'nın İsmini tüm dünyaya duyurup hak ettiği değerini günyüzüne çıkarmak hedefimiz. Partimin Sosyal Demokrasi ilkeleriyle, sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermeden, sokakta, mahallede bir belediye başkanı olmaya talibim" diyor.

CHP’nin aday bolluğu yaşadığı Urla’dan, tecrübeli Belediyeci, Gazeteci, Danışman ve Sosyolog Seyfettin Şen, Urla’nın rant bölgesi olmasına dikkat çekiyor.
Seyfettin Şen’den “ranta değil Urla halkına” çıkışı geldi.
Sadece CHP’den Belediye Başkanlığına 48 aday olduğunu hatırlatan Seyfettin Şen, “730 kilometre kare yüzölçümü, en uzun kıyı şeridi, yeşil örtüsü, orman ve tarım alanları, yatay zemin mimarisiyle başta İstanbul’dan olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinden 80 bine varan kış nüfusuyla Urla çekim bölgesi. Bazılarına da rant bölgesi, Aday patlamasıyla bu belli. Urla Belediye Başkanlığına, geçmiş Urla, bugünkü Urla ve gelecek Urla’nın bilinciyle aday oldum. Rant çevrelerinin elinin ve yüksek yüksek ibanlarının kabardığı Urla’yı güzelliklerini ve değerlerini korumak ranta karşı korumak, 14 köyle birlikte 37 mahallesindeki tüm Urla halkına hizmet ederek, geleceğe hazırlamak için aday oldum. Benim belediyecilik anlayışım şu dur ki Urla’yı ranta, sermayeye değil Urla Halkına vermektir” diye konuştu.
CHP’den il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği yapan Seyfettin Şen, 48 aday arasında farkını ise “belediyeciliği ustalardan öğrenerek ve uzun zamanlar belediyelerde danışman olarak çalışarak, halkın sorunlarını gazeteci olarak yakından takip ettim. Bu yönde de mecliste, il genel meclisinde ve TBMM Milletvekili danışmanı olarak birebir halkın içinde çalışarak sorunlara, sıkıntılara tanıklık ettim. Şimdi Urla’ya Urlalılarla hizmet etme zamanı diye konuştu.
Sürdürülebilir Belediyecilik misyonuyla Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu söyleyen Seyfettin Şen “ Partimin Sosyal Demokrasi ilkeleriyle, sosyal belediyecilik anlayışından ödün vermeden, sokakta, mahallede bir belediye başkanı olmaya geliyorum. Eski Urla’yı bilen, 1991 yılında Urla’da gazeteciliğe başlayan 1995 yılında dönemin efsane belediye başkanı olan Bülent Baratalı ile belediyecilik yaşamına başlayan bir Urlalıyım. Urla son zamanlarda nitelikli göç alan bir kent. Niteliği yaratmanın temeli o yıllarda atılmıştı. Şimdi ise insan zenginliği daha dinamik boyutta. Urla’nın otantik güzelliğini harmanlayıp, Urla adını tüm dünyaya tanıtma vaktidir diye aday oldum.

Şeffaflık ve Katılımcılık Başkan

Urla Belediye Başkan Aday Adayı Seyfettin Şen “Urla 4 yıldır seçilmiş başkanı olmayan, belediye meclisi çalıştırılmayan, yani demokrasi anlayışının askıya alındığı bir ilçe. Urla’da demokrasi devreye sokulması gerekiyor. Katılımcılık sağlanması gerekiyor. Şeffaflık temel uygulama olması gerekiyor.
Urla’nın tarihi duruşu, tüm yarımadaya merkez ve örnek olmuş bir yapıdan süzülüyor. Kent Konseyi başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları, fenomen dinamikleri, muhtarlar ile birlikte yönetilme gereği duyulan bir kent. Urla, bu şeffaf belediyecilik anlayışı ile bezenirse gelecek Urla’yı yaratmada tekrar gelişmeye ve sürdürülebilir bir kente yelken açar” diye düşünüyorum.
Bu anlayışla dernek başkanlığı ve yerel yöneticilik kademelerinde görev yapmış biri olarak Urla’yı çok sevenlerle, Urla’ya birşeyler ve çok şeyler yapacaklarla güzel bir ahenk ve heyecan yaratırız. Bu tabi geçmiş Urla’yı tanıyanlarla daha bir köklendirici olacaktır. Proje tasarım ve uygulamaları bu anlayışla gerçekleştireceğiz.

Sanat kenti Urla.

Tiyatro Köyü Bademler Köyü’nde Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı da yapan Şen: Sanatın birçok dalında hem yetiştirme hemde ulusal ve uluslar arası düzeyde etkinlikler yapacağız. Bu hem Urla’nın ismini duyurmasında turizme katkı sağlayacak hemde Urla’dan sanatçıların ismini yetişmesini ve duyrulmasını sağlayacaktır. Urla’nın tarihi bir mirasa sahip olan bir kent, bir zamanlar yarımadanın merkezi, Limantepe’den Klazomenai’den günümüze miras kent. Onun içindir ki belediye başkanı olacak kişinin duruşu olması gereken bir kent” diye konuştu.

07 Ara 2023 - 23:32 İzmir/ Urla- Siyaset