Ertan Certel, Urla için yola çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında çeşitli görevleri üstlenen İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Certel, Urla Belediye Başkan Aday Ada...

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında çeşitli görevleri üstlenen İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Certel, Urla Belediye Başkan Aday Adaylığı için dosyasını ilçe başkanlığına teslim etti.

“YUVAMIZ URLA”

5 Aralık 2023 Salı günü aday adaylık dosyasını ailesiyle birlikte CHP Urla İlçe Başkan Yardımcısı Kenan Aksoy'a teslim eden Certel, Urla bizim yuvamız diyerek çıktığı yolda yaptığı basın açıklamasında "Urla bizim yuvamız. Doğup büyüdüğüm ve gençliğimin geçtiği sokakların ve sakinlerinin her bir sorununun farkında ve bu sorunların çözülmesi konusunda fikirleri ve çözümleri olan bir vatandaş olarak, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin ışığında Urla için yola çıkmaya karar vermiş bulunmaktayım.
Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile Urla’nın mutlu bir kent olması için çok çalışacağım.
Ege'nin incisi, güzel ilçemiz Urla; kültürel ve tarihsel birikimi, doğal güzellikleri, verimli toprakları, sahil turizmi ve kendi değerlerini koruyarak hakettiği değeri bulması için çalışacak sıcak kanlı insanları ile dopdolu bir ilçe. Bu potansiyeli en üst seviyeye taşımak için söz sahibi vatandaşlar ve liyakatli kadrolar ile çocuklarımızın daha mutlu ve özgür yaşayacağı Urla’yı hep birlikte inşa edeceğiz.
Büyüdüğüm, çocukluğumun geçtiği, ekmeğimi kazandığım, siyaseti öğrendiğim yer Urla’ya var gücümle hizmet etmek için aday adaylığı başvurumu değerli İlçe Başkanım Avukat Sayın Pelin Karasakal’a teslim ederken beni destekleyen başta ailem olmak üzere tüm değerli dostlarıma ve hemşehrilerime çok teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

Ertan Certel Kimdir?

10 Mayıs 1981 yılında İzmir'in Urla ilçesinde dünyaya geldi. Urlalı esnaf bir baba ile ev hanımı bir annenin evladı olarak yaşamını doğup büyüdüğü Urla’da sürdürmekte.
Eğitim hayatına Urla Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu'nda başladı. 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. 2005 yılında başladığı ticari hayatına 2019 yılında Urla’da kurduğu ve çevre ilçelere de hizmet veren beyaz eşya bayiliğiyle devam etmekte olup, evli ve 2 çocuk babası.
Üniversite yıllarından bu yana ilgi duyduğu siyasete Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında başladı. 2014 mahalli idareler seçiminde Urla Belediye Meclis Üyeliği görevine seçilerek 5 yıl boyunca imar komisyonu üyeliği ve Kıyı Ege Belediyeleri Birliği üyesi olarak Urla'yı temsil etme fırsatı buldu. Daha sonra 2019 yılı mahalli idareler seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesinde Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Aile ve Çocuk Komisyonu üyeliği görevlerini icra etti. Ayrıca parti içinde çeşitli delegelikler, mahalle ve okul sorumlulukları gibi birçok aktif görevde yer aldı. 2017-2022 yılları arasında Urla’nın en köklü ve en eski spor kulübü olan Urla Gençlik Spor Kulübü’nün yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu.

06 Ara 2023 - 01:02 - Siyaset