Yıl Sonunda Evinizi Baştan Yaratın

Yıl sonu indirimleri, sezon sonu kampanyaları ve yeni yıl alışveriş fırsatları gibi durumlardan faydalanarak evinizi baştan yaratabilirsiniz. Yıl sonunda evinizi baştan yaratmak için neler yapacağınızı düşünüyorsanız, size ilham veren fikirlerden bahsedelim.

Büyütmek için resme tıklayın

Yıl Sonunda Evinizi Baştan Yaratın

Evinizde mobilya ve dekorasyon değişimi yapmak istediğinizde, ekonomik ve psikolojik açıdan rahat ederseniz sene sonunu değerlendirebilirsiniz. Bu zaman dilimi, size yenilik yaşamak için iyi bir fırsat sunabilir. Yıl sonu indirimleri, sezon sonu kampanyaları ve yeni yıl alışveriş fırsatları gibi durumlardan faydalanarak evinizi baştan yaratabilirsiniz. Bu konuda, Bellona ile güvenilir ve kaliteli bir alışveriş yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Yıl sonunda evinizi baştan yaratmak için neler yapacağınızı düşünüyorsanız, size ilham veren fikirlerden bahsedelim. Ev ve dekorasyon alanında öncü olan Bellona ile evinizde yıl sonu değişimlerini görebilirsiniz. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu düşünerek evinizin tarzını da mobilyalarını da hayal ettiğiniz gibi değiştirebilirsiniz!

Yıl Sonunda Evinizi Baştan Yaratmanın 12 Etkili Yolu

Yıl Sonunda Evinizi Baştan Yaratın

1) Tematik Dekorasyon Oluşturun

Yıl sonu için evinizde dikkat çeken değişimler yapmak isterseniz, yılbaşı temasını kullanabilirsiniz. Yemek sunum ve servis ürünlerinde, yastık kılıflarında, dekoratif objelerde hatta kıyafetlerinizde dahi Noel temasına yer verebilirsiniz. Koltuk üzerinde kullandığınız kırlentlerin renginde kırmızı, yeşil ve beyaz rengine yer verebilirsiniz.

Yeşil bir berjer alarak evinizde odak noktası yapabilirsiniz. Bu berjeri kullanarak yıl sonu için özel bir alan oluşturabilirsiniz. Eğer yeşil berjerin evinizde nasıl görüneceğini merak ediyorsanız,Bellona Evinde Gör uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde berjer modellerinin evinizde nasıl görüneceğini üç boyutlu şekilde görebilirsiniz.

2) Duvar Renklendirmesi Yapın

Evinizi baştan yaratmanın en iyi yollarından biri olan duvar renklendirmesi, mobilyalarınızı öne çıkarmak için öneriliyor. Uzun süredir kullandığınız duvar rengini, radikal bir karar alarak değiştirebilirsiniz.

Örneğin kırmızı bir koltuk takımı kullanıyorsanız, duvar renginde hardal ya da füme rengini deneyebilirsiniz. Böylece modern ve etkili bir dekorasyon için oda içinde zemin hazırlamış olursunuz.

3) Kışlık Tekstil Ürünlerini Kullanın

Yıl sonunda yapabileceğiniz dekorasyon değişimlerinden biri de tekstil ürünlerini yenilemektir. İnce ve yazlık olan eşyalarınızı rafa kaldırıp peluş ya da pamuklu eşyaları göz önüne çıkarabilirsiniz.

Koltuk üzerinde yumuşacık bir tv battaniyesi, antrede peluş bir paspas kullanabilirsiniz. Aylardır aynı ürünleri görmekten sıkıldıysanız, battaniye ve kırlent gibi eşyaları yenileyerek evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

4) Perdeleri Yenileyin

Eskiyen perdeleri değiştirmek için yıl sonunu değerlendirebilirsiniz. Şu zamana kadar fon perde kullanmadıysanız, koltuk grubuna hitap eden ve odayı tamamlayan bir fon perde seçebilirsiniz. Böylece evinizde havalı bir tarzı hissettirebilirsiniz.

Tüllerden sıkıldıysanız, daha modern ve değişikliğe yer veren modelleri kullanabilirsiniz. Oturma odasında, yatak odasına ya da salonda, rustik keten perdelerden faydalanabilirsiniz.

5) Oda İçindeki Halıları Değiştirin

Evinizde değişim yaşamak için hazırlıklara yerden başlayabilirsiniz. Zemin dekorasyonu için tercih ettiğiniz halıları değiştirebilirsiniz. Mobilyalarınızı öne çıkarmak için tek renkli ve minimal desenli halıları kullanabilirsiniz.

Halı kullanmayı çok tercih etmiyorsanız, dekoratif kilim ve paspasları seçebilirsiniz. Bu gibi ürünler sayesinde etkili ve yenilikçi değişimler yapabilirsiniz.

6) Sehpalarda Canlı Bitkilere Yer Açın

Yaşam alanında dikkat çeken değişim yapmak için bitkileri kullanabilirsiniz. Bunun için özel bitki köşesi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz, evin çeşitli köşelerinde büyük salon bitkilerini yerleştirebilirsiniz. Böylece evin her alanında bitkinin enerjisini ve canlılığını görebilirsiniz.

Koltuk çevresinde sehpa varsa, sehpa üzerinde şık ve dekoratif bir saksı içinde bitki bulundurabilirsiniz. Bu tekniği yatak odasında da uygulayabilirsiniz. Tekli yan sehpalar, bitkileriniz için verimli bir alan oluşturabilir.

7) Odada Tabloyu Odak Noktası Yapın

Sene boyunca duvarlarınız boş kaldıysa, yıl sonunda en çok görmek istediğiniz tabloyu, duvara asabilirsiniz. Köşe koltuk fonunda kalan duvarda ya da antre girişinde karşılayan duvarda, sanat eserlerini sergileyebilirsiniz. Tablo, büyük olduğunda odak noktası haline gelerek evin havasını anında değiştirebilir.

Yatak odasında yatak başlığı üzerinde, salonda konsol üzerinde ya da koltuk arkasındaki duvarda tablo kullanabilirsiniz. Tarzı ve atmosferi baştan yaratmak için deneyebilirsiniz.

8) Dolap Kulplarını Değiştirin

Mutfak dolaplarını değiştirme imkanınız yoksa, yeni yıla yeni dolap kulpları ile girebilirsiniz. Tarzından sıkıldığınız mutfağınızda, küçük ama etkili değişim yapmak için dolap kulplarını değiştirebilirsiniz.

Yemek masasına ve mutfağın genel tarzına hitap eden dolap kulplarını seçmelisiniz. Böylece mutfakta tarzınızı yakalayabilirsiniz. Değişim için evin her alanındaki dolapları değerlendirebilirsiniz.

9) Eskiyen Mobilyaları Dönüştürün

Yıl bitmeden, eşyaları yenilemek isterseniz sene sonuna özel kampanya ve fırsatları değerlendirmek için Bellona’ya güvenebilirsiniz. Mobilyalarınızı değiştirmek için paketleri ve diğer mobilya gruplarını inceleyebilirsiniz.

Oda içinde baştan yaratmak istediğiniz ürünler varsa, kendin yap projelerinden faydalanabilirsiniz. Boyama, yenileme ve dönüştürme teknikleri sayesinde vazgeçemediğiniz ürünleri baştan yaratabilirsiniz.

10) Aydınlatmaları Gözden Geçirin

Evinizin tarzını öne çıkarmak için aydınlatmaya önem vermelisiniz. Aydınlatma ürünleri sayesinde, masadan koltuğa kadar birçok ürünü dikkat çekici şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin, yemek masası konumundaki tavanda sarkıt lamba kullanarak masanın odak noktası olmasını sağlayabilirsiniz. Bu dokunuş ile odaya yenilik kazandırabilirsiniz.

Yatak odasında, mutfakta, evin giriş bölümünde şık ve göz alıcı aydınlatma ürünleri kullanarak benzersiz bir yenilik yaşayabilirsiniz. Mobilyaların genel tarzına hitap eden ürünleri seçerseniz, daha önce hiç denemediğiniz dekorasyonları deneyerek evinizi baştan yaratabilirsiniz.

11) Okuma Köşesi Hazırlayın

Yıl sonunda evinizde etkili değişimler görmek isterseniz, kendinize ait bir okuma köşesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için Bellona’dan kitaplık, yan sehpa ve tekli koltuk satın alarak mükemmel bir okuma alanı elde edebilirsiniz.

Bu okuma köşesini, dekoratif objelerle doldurarak estetik açıdan göz alıcı görünmesini kolaylaştırabilirsiniz. Okuma köşesinde ihtiyaç duyduğunuz birçok ürünü Bellona kalitesiyle satın alabileceğinizi unutmayın!

12) Mobilyaların Konumunu Değiştirin

Aynı mobilyaları, farklı konumlarda kullanarak evinizi baştan yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Salonun ya da mutfağın daha geniş görünmesi için ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Pencere önünü açarak odanın aydınlık görünmesini kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca, kullanmadığınız eşyaları kaldırarak minimal bir oda sayesinde, yaşam alanına baştan yaratılmış hissi verebilirsiniz.

Mobilyaları orantılı kullanarak, renk uyumuna dikkat ederek, ihtiyaçlarınıza göre eşya seçerek evinizi yenileyebilirsiniz.

04 Ara 2023 - 17:38 - Yaşam