İsrail Bombaladı, Enkaz Altından 300 Ölü ve Yaralı Çıkarıldı

Ceyhun Ergüven / Ajans Bizim / Filistin / Gazze İsrail uçaklarının onlarca füze ve bombayla saldırıda bulunduğu Şucaiyye'de en az 50 ev yıkıldı. Saldı...

Ceyhun Ergüven / Ajans Bizim / Filistin / Gazze

İsrail uçaklarının onlarca füze ve bombayla saldırıda bulunduğu Şucaiyye'de en az 50 ev yıkıldı. Saldırılarda enkaz altından 300 ölü ve yaralı çıkarıldı.

İsrail uçaklarının, Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şucaiyye mahallesine düzenlediği hava saldırısında çok sayıda ev de yerle bir oldu.

Filistin Sivil Savunma Servisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, enkaz altından en az 300 kişi ölü ve yaralı olarak çıkarıldı.

Yıkımın geniş bir alanda meydana gelmesi ve enkaz altındakileri kurtarma işlemlerinin kısıtlı imkanlarla yapılması nedeniyle ölü sayısının artabileceği ifade edildi.

Bölge sakinleri, bombalanan yerlerde başka yörelerden kaçan yüzlerce kişinin barındığını belirtiyor.

Gazze'deki Hükümet Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'de giriştiği soykırımdan Başkan Joe Biden ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in temsil ettiği ABD yönetimin sorumlu olduğu ifade edildi.

İsrail, bir hafta süren insanî ateşkesin ardından dün Gazze Şeridini hedef alan saldırılarına yeniden başladı. 

İsrail, Hamas’ın 7 Ekim'de Gazze Şeridi'ne komşu İsrail kasaba ve kamplarına sürpriz bir saldırıda bulunmasından sonra Gazze Şeridini karadan ve havadan ve bazen denizden hedef gözetmeksizin bombalıyor.


04 Ara 2023 - 02:21 - 3. Sayfa