3 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 3 Askerimizin şehit düştüğünü açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 3 Askerimizin şehit düştüğünü açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın Resmi İnternet sitesinde yer alan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucu kahraman silah arkadaşlarımız P. Asb. Üçvş. Necdet Çalış, P. Söz. Er Emrah Gündüz ve P. Söz. Er Fevzi Kızıltaş şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz" denildi.

Öte yandan üç askerin şehit düşmesi haberini alan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı. Bakan Fidan'ın mesajı şöyle:

Hakan Fidan

@HakanFidan

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Necdet Çalış, Piyade Sözleşmeli Er Emrah Gündüz ve Fevzi Kızıltaş’a Allah’tan rahmet; yaralanan askerlerimize acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

27 Kas 2023 - 01:36 - Gündem