Metin Uca'nın Veda Töreninde Gözyaşları Sel Oldu

Yaşamını yitiren Yazar ve Sunucu Metin Uca için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda cenaze töreni düzenlendi. Sunay Akın sunuculuğunu üstlendiği törende gözyaşı sel oldu. Metin Uca yarın Ankara Kocatepe Camisi'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek.

Kocaeli'de trafik kazası geçiren ve yoğun bakımda hayatını kaybeden Metin Uca için, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda cenaze töreni düzenlendi. Törene, Sunay Akın'ın sunuculuğunda çok sayıda ünlü isim katıldı. Uca'nın ablası Mehtap Uca Erdoğan, duygusal bir konuşma yaparak kaybın ağırlığını dile getirdi.

Televizyon programcısı Uca, Dilovası'ndaki kazanın ardından tedavi görmüş, ancak dün hayatını kaybetmişti. CHP Genel başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gibi siyasi figürlerin yanı sıra sanat dünyasından çok sayıda isim de törene katıldı. Metin Uca'nın ablası, kardeşinin kaybıyla ilgili büyük acı yaşadığını ifade etti.

CHP Lideri Özgür Özel, Metin Uca'nın televizyonla ulaşamadığı herkese birebir ulaşabilen enerjik bir kişi olduğunu vurguladı. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Uca'nın özel bir kişi olduğunu ve onun öğrettiklerinden ders aldıklarını belirtti.

Törene katılan Hamdi Alkan, Metin Uca'nın sahnedeki son anlarını anımsayarak duygusal bir veda konuşması yaptı. Uca'nın gülen yüzü ve enerjisini övgüyle anan Alkan, "Onu ilk sahneye alkışlarla ben davet ettim, birazdan onu alkışlarla uğurlayacağız" dedi.

17 Kasım'da yaşamını yitiren yazar ve sunucu Metin Uca yarın Ankara Kocatepe Camisi'nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek.

18 Kas 2023 - 19:05 İstanbul- 3. Sayfa