Uluslararası Uyuşturucu Kartel'i İstanbul'da Yakalandı

İstanbul’da düzenlenen "KARTEL-2 OPERASYONU" ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan, Hırvatistan uyruklu NENAD PETRAK Üsküdar’da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı x'ten yaptığı açıklamada "Organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız" dedi. Bakan Yerlikaya " İstanbul’da düzenlenen "KARTEL-2 OPERASYONU" ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından; Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan, Avrupa çapında yapılan "Adriatica Operasyonu" kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu “Karteli” Hırvatistan uyruklu NENAD PETRAK Üsküdar’da yakalandı" dedi.

Halkımızın huzurunu kaçıranları adalete teslim etmeye kararlı olduklarını belirten Bakan Yerlikaya'nın açıklamalar şöyle:

İstanbul’da düzenlenen "KARTEL-2 OPERASYONU" ile Hırvatistan makamlarınca Interpol tarafından;
Kırmızı Bülten ile aranan, Güney Amerika’dan elde edilen uyuşturucuyu Avrupa'ya dağıtan,
Avrupa çapında yapılan "Adriatica Operasyonu" kapsamında organize suç örgütün elebaşı olarak tanımlanan, Uluslararası uyuşturucu “Karteli” Hırvatistan uyruklu NENAD PETRAK Üsküdar’da yakalandı.

Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız❗️

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan ve Avrupa’da bu uyuşturucuyu dağıtan uluslararası uyuşturucu kartelinin elebaşı NENAD PETRAK, Hırvatistan adli makamlarınca “Kasten Adam Öldürme", suçundan Interpol tarafından?KIRMIZI BÜLTEN ile uluslararası seviyede aranıyordu.

NENAD PETRAK, Hırvatistan Yolsuzluk ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nin (USKOK) raporuna göre dokuz kadar ülkede çok sayıda insanı kendi suç örgütüne bağlayan bir zehir taciri.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan NENAD PETRAK’ın Üsküdar’da olduğu tespit edildi. Yakalanması için İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle hemen Kartel-2 operasyonu başlatıldı ve Uluslararası Zehir Taciri yakalandı.

Operasyonu düzenleyen kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Gözlerinden Öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin??

Uyuşturucu Tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecek ❗️

Ne dediler?

Özgür Özel-Biri

@OzgurOzelBiri
Devam hepsi bitsin

Engin AVCl

@enginavc1
Nasıl bunca sene Ülke uluslararası suç örgütlerinin merkezi haline gelmiş , Bunlara yol verenler de, görevlerini yapmayanlar da hesap vermelidir. İçişleri Bakanlığının en önemli görevi kamu düzenini ve Kamu huzurunu sağlamaktır. Elinize sağlık

f.glmz

@GLM1652
Sayın bakanım daha önce bunlar buraya nasıl girmiş o kısım önemli .ama gerçekten güzel işler yapıyorsunuz .sizden ricamız artık lütfen huzur istiyoruz halk olarak mülteci olayına daha ağırlık verirseniz seviniriz .

ORDANBURDANŞURDAN

@ordanburdanlar
Sen geldin geleli ortalik temizlendi

18 Kas 2023 - 10:25 - 3. Sayfa