Metin Uca Şah Damarı Tıkanıklığı'ndan Yaşamını Yitirdi

Kasım ayının 3'ünde boyun damarı tıkanıklığı nedeniyle baygınlık geçirip, otomobiliyle ağaca çarpan Sanatçı ve Gazeteci Metin Uca Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 62 yaşında vefat eden Uca için sanatçılar taziye mesajı yayınladı.

Yazar, sunucu ve televizyon programcısı Metin Uca, 3 Kasım 2023 tarihinde Bursa'ya giderken Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde trafik kazası geçirmişti. Kaza sonrası sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Dilovası çıkışında kendinden geçtiği ve ağaca çarparak durabildiği açıklanmış ve boyun şah damarlarındaki tıkanıklığın yarattığı durum nedeniyle kaza geçirdiği belirtilmişti. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınan ve bir süre sonra ameliyata alınan Uça, maalesef bugün yaşamını yitirdi.
Uca’nın 62 yaşında acı kaybı medya ve sanat dünyasında şok etkisi  yarattı. Birçok sanatçı yayınladıkları mesajla acı kayıptan duydukları üzüntüyü paylaştı.

METİN UCA'NIN ŞAH DAMARLARI TIKANMIŞ

Geçen günlerde rahatsızlanıp kaza geçirdikten sonra boyun şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden Metin Uca'nın entübe edildiği açıklanmıştı.

Gani Müjde: Canım arkadaşım, heyecanını hiç kaybetmeyen bir çocuk, cesur bir bilge, çevresine ışık saçan bir dosttun. Seni artık güzel hatıralarınla anacağız. Yaşadığın her saniyeye anlam katarak yaşadığın ve yaşattığın için teşekkürler.

İzzet Çapa: İnanamıyorum… İnanmak istemiyorum… Şimdi haber verdiler… Metin’i kaybetmişiz… Diyecek hiçbir şey bulamıyorum… Melek gibi bir adamdı… Ruhun şad olsun aziz dostum… Ruhun şad olsun…

Levent Üzümcü: Ahhh be Metin…

Berna Laçin: Ahhhhhh ahhhhh hayır. Çok çok acı çok genç çok ani çok erken … Ah Metin Ah güzelim insan.

Ahmet Güneştekin: Ah be Metin… 

Seren Fosforoğlu: O gün seni son görüşümmüş meğer… Çok üzgünüm. Güzel insandın. İyi ki hayatıma girmişsin. Seninle her anı hep güzel hatırlayacağım canım Metin.

Gonca Vuslateri: Bir konuya açıklık getirirken takındığın bir tavır var.. incitmeden, yavaş yavaş, tebessümle, insanı sarmalayan o kuvvetli cümlelerinle.. Kısa kestiğin ilk konu bu oldu. En zayıf durumlarda sana kızdığım anlar gözümde.. hafifçe gülümser ve yatıştırırsın.. Bu “yaşamak” konusunu kısa kestiğin için seninle büyük hesaplaşacağız, güzel ruh. Hayatına dahil ettiğin herkes ne şanslı Metin . Seni çok seviyorum .. En sevdiğin sanatçılarla buluşup, birrr sürüü eğlenceli anı paylaşacağına eminim.. Sevmek bir frekanstır. Daima. Allah rahmet eylesin.. Güzel dostumu sarıp sarmalasın Yaradan’ın kuvvetli ışığı.

Atilla Taş: Metin Uca ağabeyimi kaybettiğimizi şimdi öğrendim! Nasıl üzgünüm! gece vakti bu haberi almak beni yıktı. Canım abim ya çok üzgünüm. Neşe saçan mutluluk saçan bir adamdı. Sohbetlerimizi çok özleyeceğim. :(

Tolga Sağ: Birer birer ayrılıyorlar ülkemizin aydınlık yüzleri aramızdan. Genç iken ölene ölüm zor iş…

Ece Temelkuran: Dünyadaki zarafet bugün epey eksildi. Her zaman, en zor günlerde bile, hayata güzellik kattı. Canım #MetinUca gitti. Nur içinde uyu arkadaşım. Çok özleneceksin.

METİN UCA KİMDİR?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 yılında İstanbul'da doğan sunucu ve seslendirme sanatçısıdır. Babası Hakkârili, annesi Söğüt, Bileciklidir.

Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraştı. 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı.

Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyor.

2010-2011 yılları arasında Star TV'de yayınlanan Passaparola adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Yarışma 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.

17 Kas 2023 - 10:47 - Gündem