İzmir'de Uyuşturucu Operasyonu

İzmir'de daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, uyuşturucu madde satıcılarına darbe vurdu. Yakalanan 6 şüpheli'den 4'ü tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir'de daha önceden belirlenen adreslere operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, uyuşturucu madde satıcılarına darbe vurdu. Yakalanan 6 şüpheli'den 4'ü tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firarda olan bir şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

İl jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile MİT Başkanlığı Koordinesinde, 'Uyşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Suçu ile Mücadele' maksadıyla yürütülen planı çalışmalar neticesinde; 02.11.2023 tarihinde 7 şüpheliye yönelik 9 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda,3 Kilo Kubar Esrar, 25 bin 807 Adet Galara İsimli Sentetik hap, 7 Gram Kokain olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde, 1 Adet Hassas Terazi, 1 Adet 9 mm Tabanca, 1 Adet Cz25 Thompson marka Makinalı Tabanca, 174 Adet 9 mm Tabanca Fişeği, 1 Adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, 75 Adet sahte olduğu degerlendirilen 50 Dolar Banknot, 80 Paket Bandrolsüz kaçak sigara ele geçirildi.Yakalanan 6 şüpheli' den 4'ü tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firarda olan bir şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

11 Kas 2023 - 19:05 - 3. Sayfa