İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nde Son Noktayı Yargı Koydu

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde tartışmalara son noktayı Yargı koydu.

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde tartışmalara son noktayı Yargı koydu. Bazı basın yayın organlarında, Birliğin görüşü alınmadan eski Yönetim Kurulu üyesi Erman Haran'ın "Külliyenin Adamıyım" şeklinde çalışma yürüttüğünden bahisle üyeliğinin sahte olduğu, "seçimlerin usulsüz bir şekilde yapıldığı, bakanlık müfettişlerinin yolsuzluklarla ilgili dosya hazırladığı" şeklindeki gerçeklikle ilgisi olmayan haberler ile kamu kurum ve kuruluşları ile kamuoyu ne yazık ki yanıltılmaya çalışılmış, konu mahkeme koridorlarına taşınmıştı.   

Bahse konu olayların Bakanlık ve Yargı erkleri tarafından titizlikle araştırıldığını dile getiren Erman Haran “bu gerçek dışı ve asılsız iftiralarla birliğimiz ve benim aleyhine, hiç hoş olmayan yöntemler kullanılarak; birlik seçiminin usulsüz yapılması nedeniyle genel kurul seçiminin iptali ve kayyım heyetinin atanması talebine ilişkin açılmış bulunan ilk dava İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2021/608 Esas sayılı dosyasında 11.10. 2023 tarihinde karara bağlanmış ve Birlik aleyhine açılan bu davanın reddine karar verilmiştir. Ayrıca yapılan Genel kurul seçiminin iptali ve kayyım heyetinin atanması talebi ise, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi'nin 2022/2502 Esas, 2022/2290 karar sayılı kararı ile genel kurul seçiminin iptali ile kayyım heyetinin atanması talebine ilişkin “tedbir isteminin reddedilmesi” kararı ile gerçekler bir kez daha açığa çıkmıştır. Birliğimize yöneltilen çirkin iftiraların asılsız olduğu mahkeme kararlarıyla da tereddüte yer vermeyecek şekilde nihayete ermiştir.”

            “İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyelerinden aldığı güven ve destek ile göreve gelen Yönetim Kurulu, çoğulcu karakteri ile tüm üyeleri ile birlikte hareket etmekte, siyasi ve kişisel saikler yerine; Birliğimiz üyelerinin ve milletimizin yararını en üst düzeyde koruyacak şekilde hizmet etmektedir.”

31 Eki 2023 - 01:08 - Ekonomi