Uluslararası Orman Savunucuları Kazdağları'nda Buluştu

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Not1More ve Asya-Pasifik Çevre Savunucuları Ağı tarafından 5-8 Ekim 2023 tarihleri arasında Kazdağları’nın muhteşem doğasında, 4. Uluslararası Orman Savunucuları Konferansı gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

4. Uluslararası Orman Savunucuları Konferansı, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Not1More ve Asya-Pasifik Çevre Savunucuları Ağı tarafından 5-8 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Kazdağları'nın muhteşem doğasında kapalı bir etkinlik düzenlendi.

2017 yılından bu yana ekoloji hareketinin risk altında aktivistlerini destekleyen kampanya grubu Not1More'un ev sahipliği yaptığı Uluslararası Orman Savunucuları Konferansı, sırasıyla İngiltere (2017), Tayland (2018) ve Brezilya'da (2019) gerçekleştirildi.

Bu yıl konferansı ise Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından Türkiye'de, 5-8 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlendi. Konferans, dört gün boyunca aktivistlerin bireysel hikayelerini paylaşmalarını ve sorunlara karşı ortak mücadele yollarını aramalarını tartıştı.

Bu uluslararası konferansa Kamboçya, Ekvador, Kolombiya, Kenya, Birleşik Krallık, Brezilya ve Rusya'dan katılan aktivistlerin yanı sıra Türkiye'nin çeşitli kentlerindeki ekoloji bölgelerinde de katıldı.

Konferansa katılanlar arasında şunlar bulunuyordu: - Kolombiya merkezli Entropika Derneği'nin kurucusu Angela Maldonado, dünya çapında hayvan ticaretini durdurmaya yönelik çalışmalarını yürütüyor.

27 Eki 2023 - 00:06 - Çevre