Tramvaylar Tamam, Otobüsleri de Böyle Görmek İstiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fahrettin Altay ile Halkapınar arasında çalışan iki tramvay aracını da 100’üncü yıla yakışır bir şekilde kırmızı-beyaz süsledi. İzmirliler, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının da bulunduğu tramvay araçlarına büyük ilgi gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, raylı sistemdeki Fahrettin Altay-Halkapınar hattında çalışan iki tramvay aracını kırmızı-beyaz kapladı. 100'üncü yıl için hazırlanan tramvay giysilerinin üzerine de Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, yüzyıllar geçse de Asla Vazgeçmem” yazısı ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları kondu. Tramvaylarımızın çok güzel olduğunu gören İzmirliler,"Madem ki Cumhuriyetin 100'ün yılı kutluyoruz. O halde İzmir'deki tüm toplu taşım araçları  aynı şekilde giydirilsin" dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü kutlamaları için hazırladığı onlarca etkinlikle bayram havasını tüm şehre yayıyor. 29 Ekim öncesinde cadde ve sokaklarda 35 bin metrekarelik alan bayraklarla kaplandı. 85 bin bayrakla İzmir, kırmızı beyaza büründü. Şehir merkezinden geçen, Fahrettin Altay-Halkapınar hattında iki tramvay aracının dış yüzeyi Cumhuriyet Bayramı temalı görsellerle kaplandı. “Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, yüzyıllar geçse de Asla Vazgeçmem” yazısı ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt gezilerinde kullandığı beyaz trenin camından baktığı canlandırma da tramvay araçlarında yer aldı. İzmirliler tramvaylara yoğun ilgi gösterdi.

26 Eki 2023 - 01:38 - Belediye