Asayiş Uygulamasında Gözaltı Sırasında Güç Kullanımı Açığa Aldırdı

İzmir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Çiğli'de Asayiş Uygulamasından kaçan bir kişinin Gözaltısı Sırasında Güç Kullanan bir polis ile bir bekçinin açığa alındığını duyurdu. Valiliğin açıklaması şöyle:

Çiğli ilçemizde 21.10. 2023 günü (dün) 23.00 sıralarında yapılan asayiş uygulaması esnasında plakası olmayan bir motosiklet uygulama noktasından kaçmış, bu sırada motosiklet sürücüsünün cebinden bir şeyler çıkartıp yolcu konumundaki şahsa doğru attığı ancak şahsın atılan malzemeyi alamadan kaçtığı görevli memurlarca görülmüştür.

Olay yerinde yapılan incelemelerde 6 adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirilmiş, kovalamaca sonucunda şüpheliler yakalanarak muhafaza altına alınmıştır. Motosiklet sürücüsü 2000 doğumlu S.E.’nin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımı hakkındaki TCK 191. maddeden kaydı olduğu belirlenmiştir.

Olayla ilgili olarak bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde uygulama noktasından kaçan şüphelilerden U.K.’nin gözaltına alınışı sırasında, görevli Polis Memuru H.G. ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi S.D.’nin fevri olarak güç kullandıkları görülmüş, konu ile ilgili adlî ve idarî tahkikat başlatılmış, her iki görevli de açığa alınmıştır.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

22 Eki 2023 - 14:11 İzmir- Gündem