İzmir'den İtalya'nın 3 Kentine Direkt Uçuş Başlıyor

Görev süresi dolan İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e veda etti. 

Durmuş Ali Başkan / Ajans Bizim / Türkiye / İZMİR

İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, önümüzdeki yaz döneminde İzmir ile İtalya’nın Milano, Roma ve Venedik şehirleri arasında direkt uçuşların başlayacağını söyledi.

Görev süresi tamamlanan Valerio Giorgio, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e veda ziyaretinde bulundu. Konsolosun kentte güzel hizmetlerde bulunduğunu Soyer, “Sizinle çalışmak güzeldi. İzmir’de unutulmayacak izler bıraktınız. İki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirdiniz. Kentteki çalışmalarınız çok kıymetli. Her zaman sizleri İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Valerio Giorgio ise İSoyer ile önemli çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, “İzmir’deki İtalyan topluluğu ve İtalya ile ilişkilerin geliştirilmesi için attığınız tüm adımlar adına sizlere teşekkür ederim. Bize çok destek verdiniz. 4 yıldan beri belediyenin birçok birimi ve şirketleriyle birlikte çalıştık. Arkadaş gibi olduk. Kendimi bu şehre adanmış hissediyorum. İzmir’e bir tohum ektiğimi ve bu şehre dönmem için bir sebebim olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 

Direkt uçuş müjdesi

Giorgio, 2024 yaz dönemi için İzmir ile İtalya’nın Milano, Roma ve Venedik şehirleri arasında direkt uçuşların başlayacağını müjdesini de verdi. İ

Soyer, İzmir’in turizm potansiyelini büyütmek için 4,5 yıldır yaptıkları çalışmaların karşılığını almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Akdeniz’in en önemli turizm destinasyonlarının direkt uçuşla birbirine bağlanması iki ülke açısından da son derece faydalı olacaktır. 1,5 milyon civarında turist ağırladığımız İzmir için hedefimiz yılda 4 milyona ulaşmak. UNESCO Dünya Mirası'na İzmir'den taşıyacağımız yeni  noktalarla birlikte bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum" dedi. 

21 Eki 2023 - 05:06 - Turizm