Ege Yıldız İstihdam Fuarı'nın da Yıldızıydı

Bornova Belediyesi’nin 12-15 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlediği ve 120 firmanın katıldığı İstihdam Fuarı’nda plastik boru sektörünün öncü firmalarından Ege Yıldız ve Egeplast da yerini aldı. 65 yıllık bir kuruluş olarak, çalışanlarıyla uzun süreli birlikteliği ve tecrübe-genç bakış sentezini prensip edinen Ege Yıldız, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Çalışma hayatında güvenli liman arayan her yaş grubundan çok sayıda emekçi, Ege Yıldız standını ziyaret etti, iş başvurusunda bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Pandemi döneminde bile çalışan sayısını arttırarak, istihdama katkı anlamında örnek bir tavır sergileyen Ege Yıldız ve Egeplast, Bornova Belediyesi’nin 12-15 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlediği ve görkemli bir açılışla başlayan İstihdam Fuarı’nda en çok ilgi gören firmalar arasında yer aldı.

Türkiye’de ilk 100’e giren birçok büyük firmanın yer aldığı, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 120 kuruluşun katıldığı fuar, ev hanımlarından çıraklık yaşındaki gençlere kadar her pozisyonda iş arayanlarla, büyük sanayi kuruluşlarını buluşturdu.

Çalışanlarıyla uzun süreli birliktelik prensibi ve tecrübeli kadrosuna yeni bakış açıları ekleme yönündeki çalışmalarıyla, güvenli bir liman olarak dikkat çeken Ege Yıldız ve Egeplast, standında çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı, iş başvurusu aldı. Bu durum, çalışanların iş hayatında uzun süre çalışabilecekleri ve iyi pozisyonlara gelebilecekleri müesseseleri tercih ettiğini ortaya koydu.

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ÖN PLANDA

Dört gün boyunca binlerce kişinin ziyaret edip, kariyerlerine göre çeşitli firmalara başvuru yaptığı fuarın, çok önemli bir proje olduğunu söyleyen Mazhar Zorlu Holding İnsan Kaynakları Müdürü Birsen Öztürk, “Bornova Belediyesi’ni bu girişimi için kutluyoruz” dedi. Plastik boru sektörünün öncü firmalarından Ege Yıldız ve Egeplast’a, fuar süresince çok sayıda iş başvurusu yapıldığını söyleyen Öztürk, “Fuarda cv portföyümüzü geliştirme ve önümüzdeki süreçte birçok pozisyonda ihtiyaç duyabileceğimiz kişilerle tanışma şansı yakaladık. Çalışanlarımızla uzun süreli birliktelik prensibimizin, firmamıza olan ilgiyi arttırdığını düşünüyoruz. Südrürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliğine büyük önem verdiğimiz için, fuarda kadınlara yönelik istihdamı arttırma çalışmalarımız ön plana çıktı. Görüşme fırsatı bulduğumuz kadın adaylara, kendileri için her sektörde, her pozisyonda çalışma imkanı olduğunu vurguladık. İstihdam fuarı aynı zamanda bize, tüm sektörlerde olduğu gibi ara eleman ihtiyacımız için kaynak sağladı ve değer oluşturdu” diye konuştu.

İstihdam kapasitesi 2 bin olan Bornova Belediyesi’ne her yıl 400 bin iş başvurusunun yapılmasından yola çıkarak bu istihdam fuarını organize ettiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise 2019 yılından bu yana 21bin kişiyi işe yönlendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

GÖRKEMLİ AÇILIŞ: Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı istihdam fuarı, iş arayanlarla işverenleri buluşturdu. Fuarın açılışına Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, sivil toplum örgütleri ile meslek kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, iş dünyası temsilcileri, siyasetçiler katıldı.

GURUR DUYDUK: Çalışanlarıyla uzun süre birliktelik prensibi ve tecrübeyle genç bakış açısını birleştirme çalışmaları, istihdam fuarında Ege Yıldız ve Egeplast’a ilgiyi attırdı. Mazhar Zorlu Holding İnsan Kaynakları Müdürü Birsen Öztürk ve İnsan Kaynakları Uzmanı Ferit Dolunay, bu ilgiden gurur duyduklarını söyledi.

ÇOK SAYIDA ZİYARETÇİ: Ege Yıldız ve Egeplast standı, Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen İstihdam Fuarı’nda çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

17 Eki 2023 - 23:13 - Ekonomi