Yediemin Otoparkındaki Araçlar Yağmalandı

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana'da yurttaşların icra borçları nedeniyle motosiklet, traktör, kamyon, otobüs ve otomobil gibi yüzlerce aracının çekildiği yediemin otoparkının adeta talan edilip yağmalanmasına tepki gösterdi. 

Durmuş Ali Başkan / Ajans Bizim / Türkiye / ADANA

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana'da yurttaşların icra borçları nedeniyle motosiklet, traktör, kamyon, otobüs ve otomobil gibi yüzlerce aracının çekildiği yediemin otoparkının adeta talan edilip yağmalanmasına tepki gösterdi. 

Mağdur yurttaşların sesinin duyulmasını isteyen Barut, "İnsanların mal güvenliği de tehlikede. İktidarın bu yangına çare bulması gerek" dedi. İki yıl önce 150 bin liralık vergi borcu nedeniyle icralık olan ve aracı yediemin otoparkına kaldırılan Soner Kapukaya isimli esnaf ise "Borçlarımı ödedim ama yediemin deposunda arabamı bulamıyorum. Yediemin deposu sahipleri yok, muhatap yok. Arabamı büyük ihtimalle parçalayıp sattılar. Ben görevimi yerine getirdim, borcumu ödedim. Ben de devletten görevini yerine getirmesini, aracımın bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

Yediemin otoparkı talan edildi 

Adana'da yaklaşık 3 ay önce, icralık olan yurttaşların motosiklet, traktör, kamyon, otobüs ve otomobil gibi yüzlerce aracının çekildiği bir yediemin otoparkı, bir anda adeta talan edildi. İcra borçlarını ödeyip yediemin deposundan çeşitli tür ve modellerdeki araçlarını almaya gelen yurttaşlar büyük şok yaşadı. Polise ve avukatlara başvurup seslerini duyurmaya, mağduriyetlerini gidermeye çalışan vatandaşların şikayetleri üzerine soruşturma başlatıldı. Yediemin otoparkında yetkili kişilere ulaşılıp çözüm bulunamazken, adli işlem için şikayetçilerin başvuruları alınmaya başlandı. Yağma ve talan olayının yaşandığı yediemin otoparkında ise kalan motosiklet, kamyonet, otomobil ve diğer araçların motor kısımlarının söküldüğü, adeta hurdaya döndüğü gözlendi. Mağdur yurttaşlarla yediemin deposunda incelemelerde bulunan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

"Otoparka çekilen aracımı bulamıyorum ''

Mağdurlardan Adana'nın Karataş İlçesi'nde fırın işleten esnaf Soner Kapukaya, iki sene önce 150 bin liralık vergi ve senet borçları nedeniyle 01 BC 275 plakalı hafif ticari aracının polisler tarafından bağlanarak yeddiemin otoparkına çekildiğini söyledi. Süreç içinde borçlarını ödeyip icralık dosyaların kaldırdığını aktaran Soner Kapukaya, "Borçlarımı ödedim ama yediemin deposunda arabamı bulamadım. Nereye gitsem sonuç alamadım. Yeddiemin deposu sahipleri yok, muhatap yok. Karakola gidip başvurdum, avukatlarla görüştüm. Aracım ortada yok. Arabamı büyük ihtimalle parçalayıp sattılar. Kimseye ulaşılamıyor. Benim gibi çok sayıda mağdur var. Ben görevimi yerine getirdim, borcumu ödedim. Ben de devletten görevini yerine getirmesini, aracımın bulunmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

CHP ‘li Ayhan Barut, Adana'da icralık yurttaşların araçlarının çekildiği yeddiemin otoparkının adeta yağmalandığına dikkat çekerek mağdurların sorunlarına çözüm istedi.
 

16 Eki 2023 - 03:14 - 3. Sayfa