Adliye Koridorlarından Mutfağa

Yıllarca yaptığı mesleğini bırakan ünlü avukat Maral Özcan, kurduğu çiftlikte doğal ürünlerle yaptığı lezzetli pastaları, müşterilerine sunuyor.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

İzmirli bir çocuk annesi avukat Maral Özcan, yıllarca adliye koridorlarında koşturup, duruşmalara yetişmeye çalıştı. Avukatlık mesleğini bırakan Özcan, Urla Kuşçular Mahallesinde ki çiftliğinde yetiştirdiği ürünlerle yaptığı pastaları büyük beğeni topluyor. Özcan, müşterilerine daha iyi hizmet etmek için de, şehir merkezinde bulunan bir benzin istasyonunda işyeri açtı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Maral Özcan, yıllarca avukatlık yaptıktan sonra mesleğine nokta koydu. Bir çocuk annesi Maral Özcan,evlendiği Ziraat Mühendisi eşi ile 7 yıl önce Kuşçular Mahallesinde, 6, 5 dönüm arazi aldı. Araziye meyve ağaçları diktiler .

Mutfak Kursuna giden ve sertifika alan Maral Özcan, çiftlikte doğal ürünlerle kızının adını taşıyan Deniz Kızı Bakery adını verdiği markayla profesyonel olarak pasta yapmaya başladı.

İlçede çekilen bir dizide de rol aldığını söyleyen ve kariyer hedefim böyle değildi diye belirten Maral Özcan, " Avukatlık yaparak insanları mutlu etmek daha zor .Ama sevdikleri bir tatlıyı istedikleri tasarımda görmek ve tatmak mutlu ediyor.15 yıl avukatlık yaptıktan sonra kariyerimi uzun yıllar hayalini kurduğum pastacılığa yönlendirdim. 2018 yılında Urla Kuşçularda bir çiftliğe taşındık. Şehir kalabalığından uzaklaştıkça hayallerimi gerçekleştirmeye daha yakın hale geldim. 2021 yılında avukatlık kariyerine son verip izmir Mutfak Sanatları Enstitüsü’nde profesyonel pastacılık eğitimi aldıktan sonra kendi çiftliğimizde kurduğumuz atölyede pastacılık yapmaya başladım.Malzemelerin hepsi çiftlikte yetiştirdiğimiz doğal ürünlerle yapıyorum. Kariyer hedefim böyle değildi. Başka yöne evrildi. Yaşam böyle .Herşey sizin planladığınız gibi gitmiyor. Ama bu süreç keyifle ilerliyor.Yeni işimi çok seviyorum, yoruluyorum ama keyifle yapıyorum.Şehirden kaçtık. Burada doğal yaşıyoruz. Pastaları doğal ürünlerle yapıyorum. Çok titizim"dedi.


Maral Özcan ,siparişleri sosyal medya üzerinden ve 0 533 7070 4 87 numaralı telefondan aldığını söyledi.

12 Eki 2023 - 19:10 - Ekonomi