Kültür Şehrine, Sanatçı Başkan Adayı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında Şarkıcı Hakan Peker'in İYİ Parti'nin Safranbolu Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti'nin Safranbolu Belediye Başkan adayı,

Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Akşener, toplantıya gelen Hakan Peker'in İYİ Parti'ye katıldığını açıkladı ve rozetini taktı.  Akşener, Hakan Peker'i İYİ Parti'nin Karabük Safranbolu Belediye Başkan adayı olduğunu duyurdu. 

Hakan Peker hakkında

Hakan Peer 1963 yılında İstanbul'da doğdu. Çocukluk yıllarından itibaren dans ve müziğe ilgi duydu. 

Seyyal Taner ve Deniz Erkanat'ın dansçısı olarak profesyonel çalışmalara başlayan Hakan Peker, 1981 yılında Türkiye Dans Yarışması'nda birinci oldu. 

Dansla birlikte şarkı söylemeye de başlayan Hakan Peker, 1989 yılında ilk albümünü çıkardı.  " Bir Efsane" adını taşıyan albümle aynı ismi taşıyan çıkış şarkısı hit oldu. 1990 yılındada çıkardığı "Camdan Cama" adlı albümü, sanatçıya istediği basarıyı ve ünü getirdi. 

Albümlerinden elde ettiği başarıların ardından, Hakan Peker kendi prodüksiyon şirketini kurarak hem kendi albümlerini bu şirketten çıkarmaya başladı; hem de yeni sanatçıların müziğe kazandırılmasını sağladı.

Burak Kut, Zafer Peker, Özlem Tekin, Ali Güven ve Erhan Güleryüz ilk albümülerini Hakan Peker"in desteğiyle çıkarmıştı. Hakan Peker' in "Hey Corç", "Amma ve Lakin" albümleri kendi şirketinden çıkardığı ve kariyerini sağlamlaştırdığı albümler oldu.

1995 yılında çıkardığı “Ateşini Yolla” albümü ile şarkıları için çektiği klipleri de yönetmeye başladı. 1998 yılında Dünden Bugüne Hakan Peker adlı albümü ile daha önce çıkardığı albümlerdeki hitlerden nostalji albümü oluşturdu. Bir Efsaneydi şarkısı bu albümle ikinci kez hit olmuştur. “İllaki albümü ile Hakan Peker Karam adlı çıkış şarkısıyla 2000 yılının en çok satan albümü oldu ve zirveye oturdu.

 2001 yılında Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşan "Canım İstedi" adlı albümünü çıkardı. Daha sonra Aşk Bana Lazım, Taş Gibi, Yak Beni ve Gece Gözlüm adlı çalışmalarıyla müzik yaşamını sürdürdü. 

Safranbolu'da ev alan ve bir süredir turistik ilçeye yönelik çalışmalar Hakan Peker, adının adaylık için geçtiği yönündeki haberler üzerine sosyal medya hesabından şunları yazmıştı:

"Belli mi olur çok güzel projelerim var. Sanat kültür kenti, UNESCO tarihi miras şehirler arasında yılar önce yerini aldı. Çok güzel projelerim var. Kısmet diyelim şimdilik... O zaman ateşini yola bana!"

11 Eki 2023 - 21:05 - Siyaset