Yılmaz Özdil, "Şimdi Konuşma Zamanı" Dedi ve Ekranlara Döndü

Kurduğu Sözcü TV'den 39 gün sonra ayrılan ve yazılarını da kesen Yılmaz Özdil, ayrılış hikayesini kendi twitter hesabı üzerinden yayın yapan youtube kanalı Blabla'da anlattı.

YouTube kanalı 'blabla'nın 10 Ekim'de X (twitter) üzerinden yayına başlayacağını duyuran Yılmaz Özdil, İlk yayınını yaptı. Bazı gazetecilerin CHP'den para aldığının ortaya çıktığını, sözleşmenin yenilenmeyeceğinin duyurulmasından sonra artık kamuoyunun diline düştüğünü belirten Özdil, Kılıçdaroğlu gerçeğini ve sosyal medya lincini organize eden CHP'li vekilleri açıkladı.

Sözcü TV'nin neden 6 yıl gecikme ile kurulduğunu da anlatan Özdil, " Gördük ki, Sözcü TV'nin yayına başlayamamasının nedeni RTÜK değil. İktidara muhalif gözüken birtakım insanlar. Üstelik şimdi onlardan 4'ü Sözcü TV'de proğram yapıyor" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasına tepki göstererek Altılı Masa'dan ayrılmasından sonra CHP yönetimini suçlayan Yılmaz Özdil, Akşener masaya döndükten sonra CHP'li yöneticilerin kendisi aleyhine kulis yaptığını ileri sürmüştü ve kurmak için büyük emek verdiği Sözcü TV'den yayına başlamasının 39. günü ayrılmıştı.

Yılmaz Özdil hafta içi her sabah saat 08.00'da youtube kanalından yayın yapacağını da duyururken, "burada sesi kısılmak istenen gazeteciler de konuşacak" dedi ve Yılbaşına kadar yapacakları atılımlarla ilgili bilgi verdi.

10 Eki 2023 - 21:57 - Medya