CHP İstanbul İl Başkanlığı'nı Değişim Grubu Kazandı

CHP İstanbul il örgütünün Haliç Kongre Merkezi'nde dün yapılan kongresinde CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Özgür Çelik seçildi. Geç saatlerde sonuçlanan seçimlerde 660 delege oy kullandı. Seçimde Özgür Çelik 342 oy, diğer aday Cemal Canpolat ise 310 oy aldı. Sekiz oy da geçersiz sayıldı. Özgür Çelik, "değişim kanadının adayı" olarak biliniyor. 

Haber albümü için resme tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / İSTANBUL

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Özgür Çelik seçildi. 

CHP İstanbul il örgütünün Haliç Kongre Merkezi'nde dün yapılan kongresinde Özgür Özçelik ve Cemal Canpolat yarıştı. 

Geç saatlerde sonuçlanan seçimlerde 660 delege oy kullandı. Seçimde Özgür Çelik 342 oy, diğer aday Cemal Canpolat ise 310 oy aldı. Sekiz oy da geçersiz sayıldı. Özgür Çelik, "değişim kanadının adayı" olarak biliniyor. 

Kongrede 4-5 Kasım'da yapılması planlanan CHP'nin kurultayına gönderilecek 196 delege de belirlendi. 

Sonuçların açıklanmasının ardından kürküye gelen Çelik, "Biz burada sizlerle birlikte el ele, kol kola bu salondan çıkacağız ve demokratik bir Türkiye’nin mücadelesini birlikte vereceğiz demiştim. Bu bir zafer konuşması değil. Biz zafer konuşmasını İstanbul'u yeniden kazandığımızda, Türkiye'yi kazandığımızda gerçekleştireceğiz. Bugün burada yapılan konuşmalarla ilgili acaba Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir yarılma mı var diyen, bu konuda haber yapacak olan basın görevlilerine şunu ifade etmek istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi evet, bir kongre partisidir. Biz mahallede sandığı kurarız. Biz sandığı kurduktan sonra delegelerimizi seçeriz. Delegelerimiz ilçe başkanlarını, il başkanlarını, genel başkanımızı seçerler. Bu, parti içi demokrasinin yaşatılmasıdır. Parti içi demokrasiyi yaşatmaya devam edeceğiz"

Genel başkanlık için aday olacağını açıklayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel de sosyal medya hesabından Çelik'i kutladı. Özel, “Gençlik kazandı, umut kazandı. İstanbul’u tekrar kazanacağız. Türkiye’yi kazanacağız. Hep birlikte kazanacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da "CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Özgür Çelik'i tebrik ediyorum. Kazanan sadece genç ve başarılı bir parti emekçisi kardeşimiz ve ekibi olmadı; siyasi olgunluk, nezaket ve kapsayıcılık da oldu. İstanbul için birlikte, kol kola çalışacağız” paylaşımında bulundu. 

09 Eki 2023 - 11:24 - Siyaset