İYTE'ye Yürekten Alkış: Öğrencilerin Barınma Sorununu Çözdü

BARAN: "BARINMA SORUNU OLMAYAN ÜNİVERSİTE; İYTE DEDİK VE BAŞARDIK"Urla Gülbahçe Mahallesi'nde yerleşkesi bulunan İYTE ( İzmir Yüksek Teknoloji Enstitü...

Haber albümü için resme tıklayın

BARAN: "BARINMA SORUNU OLMAYAN ÜNİVERSİTE; İYTE DEDİK VE BAŞARDIK"

Urla Gülbahçe Mahallesi'nde yerleşkesi bulunan İYTE ( İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) tercih eden öğrenciler, yurt sorunu yaşamamanın mutluluğunu yaşıyor.

İYTE Rektörü Prof Dr .Yusuf Baran, barınma sorununu kökten çözdüklerini, bu konuda katkısı bulunan herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Baran, "Rektörlük görevine geldiğimde, öğrencilerimiz açısından en önemli sorunumuz barınma sorunuydu.
Öğrencilerimiz için yeterli yurdumuz olmadığından çevre köy ve ilçelerde yaşayan öğrencilerim, yüksek kiralar ile mücadele etmek zorunda kalıyorlardı.
Sevgili öğrencilerim için en öncelikli hedeflerimden biri, İYTE adına barınma sorununu kökünden çözmekti.
Büyük bir motivasyonla ve aşkla çalışarak, 1032 yatak kapasitesine sahip yurtlarımıza ek olarak Rektörlüğüm döneminde inşa ettiğimiz yeni KYK yurtlarımız ile, yatak kapasitemizi 3406’ya çıkardık.

2023 yılı Eylül ayı itibari ile üniversitemizde KYK yurtlarında konaklamak isteyen tüm öğrencilerimizin yurtlara kabul aldığını ve hiçbir öğrencimizin yedeğe kalmadığını büyük bir mutlulukla öğrendim.
Şimdi ise yüksek lisans ve doktora öğrencilerimin barınma sorununun kalıcı çözümünü gerçekleştiriyoruz.
Bana bu günleri gösteren Allah’a sonsuz şükrediyorum.
Bu kapsamda taleplerimizi olumlu karşılayan ve bizleri destekleyen eski Gençlik ve Spor Bakanı (GSB) Sayın Dr. Muharrem Kasapoğlu’na, GSB Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürümüz Sayın Recep Ali Er’e, GSB İzmir İl Müdürümüz Sayın Murat Eskici’ye şahsım ve tüm öğrencilerim adına gönülden teşekkür ediyorum.
Sevgili öğrencilerime daha iyi olanaklar sunabilmek ve onlara çok daha parlak bir gelecek sağlayabilmek adına var gücümle çalışmaya devam edeceğim" dedi.
.
When I assumed the role of rector, it became evident that the most pressing issue facing our students was the housing problem.
Due to a shortage of dormitory facilities, my students living in the surrounding villages and districts had to struggle with high rents.
It was my unwavering commitment, for our beloved students, to completely eliminate the housing problem on behalf of IZTECH.
Working with great motivation and devotion, we increased our bed capacity to 3406 with the new KYK dormitories we built, in addition to our dormitories with a bed capacity of 1032, during my term as Rector,
I am extremely happy to learn that as of September 2023, all of our students seeking residence in the KYK dormitories at our university have been granted acceptance, leaving no student behind.
I offer my eternal gratitude to the Almighty, who has guided me through these transformative days.
In this context, I, on behalf of both myself and all of my students, extend my sincere appreciation to the former Minister of Youth and Sports (GSB), Dr. Muharrem Kasapoğlu, our current Minister of GSB, Dr. Osman Aşkın Bak, the President of CoHE, Prof. Dr. Erol Özvar, our General Manager of the Credit and Dormitories Institution, Mr. Recep Ali Er and our GSB İzmir Provincial Director, Mr. Murat Eskici, for their warm reception of our requests and unwavering support.
I am committed to relentlessly working with all my might to provide enhanced opportunities for my beloved students, leading them towards a future that shines even brighter.

18 Eyl 2023 - 12:27 - Eğitim