"Nefes Can" Basketbol Turnuvası Sona Erdi

Urla Gençlik Spor Kulübü bayan basketbol takımı öncülüğünde, Urla Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Mustafa Gözlet, Kemik İliği Transplantasyon ve O...

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Urla Gençlik Spor Kulübü bayan basketbol takımı öncülüğünde, Urla Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Mustafa Gözlet, Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK), Türk Kızılay Urla Şubesi işbirliğiyle bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Nefes Can” adına Kadın Basketbol Dostluk Maçları 14 -15 Eylül’de Urla 12 Eylül Spor Salonunda gerçekleşti.

Urla Gençlik Kadın basketbol takımında uzun süre kaptanlık yapan ve Beden Eğitimi öğretmeni Şenay Can ile Urlalı iş insanı Erhan Can’ın kızları Nefes, göz kanseriyle mücadele ederken geçtiğimiz yıl 4 yaşında aramızdan ayrılmıştı. Nefes anısına yapılan etkinliğin geliri geçen yıl olduğu gibi kanserle savaşan çocuklara destek olan KİTVAK’a bağışlandı.

Urla Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Mustafa Gözlet’in de katılım sağladığı etkinliğin açılış günü izleyenler duygu dolu anlar yaşadı. Türk Kızılayı Engelsiz Urla Gönüllülerinin defilesi ve Mikrop Hikmet’in şarkılarıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlikte ayrıca Nefes’in ablası Hayat’ın dans sunumu beğeniyle izlendi. Ünlü moda tasarımcısı İvana Sert’in de destek olduğu dostluk maçları 2 gün sürdü. Ayrıca ilk gün Urla Gençlik ile Burhaniye Belediyesinin karşılaşmasının oynandığı maçta kaptan Tuğçe Kanat’ın jübilesi gerçekleşti.
Bu anlamlı etkinliğimize destek olan başta Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet olmak üzere , dostluk maçlarımıza katılan Turgutlu Belediyesi,Burhaniye Belediyespor ve Bodrum Basketbol’a,dostluk maçlarımıza renk veren Türk Kızılay Urla Engelsiz Gönüllüleri ve Özel çocuklarına ,Sanatçı Hikmet Durmuş’a Modacı İvana Sert’e, değerli Urla Esnafına ve etkinliğimize katılan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Her sene büyüyerek ses getiren bu anlamlı etkinliğimizi bu yılda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Önümüzdeki sene daha da büyük bir organizasyonda buluşmak üzere..Bağışlarınız Kitvak’a yıl sonuna kadar devam edebilir.

18 Eyl 2023 - 12:01 - Spor