Sancar Maruflu Unutulmadı

15 Ağustos 2021 tarihinde aramızdan ayrılan  İzmir’in ve Karşıyaka’nın simge ismi Sancar Maruflu unutulmadı. ‘İzmir Baba’ lakabıyla tanınan Maruflu,...

15 Ağustos 2021 tarihinde aramızdan ayrılan  İzmir’in ve Karşıyaka’nın simge ismi Sancar Maruflu unutulmadı. ‘İzmir Baba’ lakabıyla tanınan Maruflu, ölümünün ikinci yıl dönümünde Işıkkent Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. 

Sancar Maruflu’nun aile üyeleri ve yakınlarının bulunduğu anma töreninde kendisinin İzmir’e gönül veren ve İzmir için daima çabalayan biri olduğu vurgulandı. Törende konuşan Sancar Maruflu’nun ağabeyi Selçuk Maruflu kardeşinin adını yaşatmak için çabalayan herkese teşekkür etti.

Anma töreninde Maruflu’nun her şeyden önce insana değer veren biri olduğunu dile getiren İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Onun fedakarlığı, insan sevgisi ve vefası çok önemliydi; o hiçbir zaman yanar döner bir insan olmadı, her zaman ne ise oydu. Bizi bir yerlerden izlediğine eminim; keşke burada olsaydı da o da görebilseydi. Mekânı cennet olsun, bu dünyadaki görevini layıkıyla yapmanın huzuru içinde uyusun.

15 Ağu 2023 - 19:52 - Medya