Yılmaz Özdil, Fatih Portakal, Korcan Karar

Yazarı olduğu Sözcü Gazetesi'nin Televizyon kanalını kurup bir ay içinde en çok izlenen kanallar arasına sokan Gazeteci Yılmaz Özdil, bir ay sonra istifa etmişti. Özdil'den muhalif duruşunu özleyenlere bugün müjde geldi. Özdil, "Eylül'de görüşmek üzere... " dedi. Bir başka sevilen gazeteci/televizyoncu Fatih Portal da yeni sezonda tekrar Ekranlarda olacağını ilan eden paylaşım geldi. Fatih Portakal, "Haberim var. Yeni sözleşme, yine imza. Neresi mi?" dedi.

Muhalif duruşları nedeniyle ekranların en sevilen gazetecileri arasında yer alan iki İzmirli tekrar ekranlara dönüyor.

En son yazarı olduğu Sözcü Gazetesi'nin Televizyonunu kuran ve SZC TV'yi bir ay içinde en çok izlenen kanallar arasına katan Yılmaz Özdil, Seçimler öncesinde Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkmasıyla "Meral Hanım Masadan İtildi" yorumuyla CHP'lilerin hedefi olmuştu. CHP'lilerin hakkında kampanya düzenlemesine üzülen Özdil, her gazeteden hem de SZC TV'den istifa etmişti.

Yılmaz Özdil istifa sonrası yaptığı açıklamada, "Parantez açayım… Görevden derhal uzaklaştırılmam için, bir saniye bile görevde kalmamam için, Chp yönetiminin adını kullanarak, aleyhime kampanya başlatılmasına üzülmedim desem, yalan olur. Akp kampanyalarına alışığım, umurumda bile olmadığını beni tanıyan herkes bilir, ama doğma büyüme bir Chp'li olarak, bu kampanyaya parti kaynaklarının harcanmasına gerçekten üzüldüm. Chp'nin parasına yazık kardeşim. Meral Akşener'in masayı dağıtmadığını, kasten masanın dışına ittirildiğini söylediğim için, ‘Meral Akşener masayı dağıttı diyenler akçeli gazetecilerdir' dediğim için, Chp yönetiminin adını kullanarak benim aleyhime linç kampanyası başlatanlar, ne diyecekler şimdi?"

O istifadan sonra hiçbir gazete ve TV'de görev almayan Yılmaz Özdil'den bugün okurlarını ve izleyicilerini sevindiren bir paylaşım geldi. SZC TV'de Özdil'le birlikte görev yapan ve ana haberi sunan Korcan Karar'la yanyana Zeytin Ağacı önünde çekilmiş bir fotoğraf paylaşan Özdil, "Eylül'de görüşmek üzere... " dedi.

Medya'nın atılım mevsimi olan "Yaz dönümü"nde göreve başlayacağını ilan eden Yılmaz Özdil'e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

***

Bir başka İzmirli Gazeteci Fatih Portakal da tekrar TV ekranlarına dönüyor.

Yılmaz Özdil'in kurucusu olduğu Sözcü TV'den bir ay sonra ayrılmasından sonra, Ana haber sunucusu Korcan Karar'ın da istifasıyla boşalan SZC TV'nin Akşam Haberlerinin sunuculuğuna 24 Mart'ta getirilen Fatih Portakal 3 ay çalıştığı SZC TV'nin sezon kapanışında "Bana Müsaade...Aşağı yukarı 12-13 hafta sizlerle birlikte oldum. He sonrasında sizlerle olur muyum olmaz mıyım onu zaman gösterir, bilemiyorum." paylaşımı yapmıştı. 

Herkes Fatih Portakal'ın kendini YouTube kanalında yayınlarına devam edeceğini sanırken, 3 gün önce yaptığı paylaşımda "Haberim var Yeni sözleşme yine imza. Neresi mi?" demişti. Fox TV mi yorumlarının yapıldığı ve medya dedikodularının üretilmeye başlandığı bir sırada Fatih Portakal'ın SZC TV'de Akşam haberlerinde ekran karşısında olacağı belirtildi.

13 Ağu 2023 - 21:22 - Medya