Toplum, CHP'de Lider Ve Yönetiminin Değişmesini İstiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Toplum, CHP'de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor" dedi. 

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Toplum, CHP'de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor" dedi. 

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 4 Temmuz'da "CHP'de değişim, Türkiye'de değişim, iktidar için değişim" konusunda vatandaşların görüş ve önerilerini almak için 'iktidaricindegisim.org' adıyla bir web sitesi oluşturduklarını hatırlatı. 

Sayfanın bir milyondan fazla ziyaretçi aldığını ve 100 binden fazla görüş iletildiğini belirten İmamoğlu, şunları kaydetti:

"Siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan bir heyet vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile inceledi. İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yaptı, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirdi.

Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok teşekkür ederim. Gelen öneriler ve yorumlar şu konularda belirginleşti:

 -Toplum, CHP'de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor.

-Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor.

- Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

- Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor.

-İletişimi güçlendirmemizi, değişim vizyonumuzu duymak istiyor.

-Ayakları yere basan bir siyaset benimsememizi, Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor."

27 Tem 2023 - 23:36 - Siyaset