Kestelli: Yatırımı Ve İstihdamı Önceleyen Bir Ekonomi Modeli Bekliyoruz

İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, "Yeni hükümetten; piyasalara güven verecek, kırılganlıklarımızı giderecek, üretim kaslarımızı ve rekabet yeteneğimizi güçlendirecek, yatırım ve istihdamı önceleyen, her alanda ileri teknolojiye geçişi destekleyen, ülkeyi bir cazibe merkezi yapacak, öngörülebilir ve sürdürülebilir bir ekonomi modelinin kurgulanması ve uygulanmasını bekliyor ve talep ediyoruz" dedi.

İzmir Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Işınsu Kestelli, yeni Bakanlar Kurulu’nun ülkemize hayırlı olmasını diledi. "Liyakata göre dizayn edilmiş, genç ve dinamik bir kabine olması memnuniyet verici" diyen Kestelli, " İş dünyası olarak seçim sürecine girdiğimiz ilk andan itibaren iki önemli beklentimizi dile getiriyoruz: Güven ve istikrar. Türkiye ekonomisi bugün bir yön ve denge arayışında, bunu hepimiz biliyoruz.

Yeni hükümetten; piyasalara güven verecek, kırılganlıklarımızı giderecek, üretim kaslarımızı ve rekabet yeteneğimizi güçlendirecek, yatırım ve istihdamı önceleyen, her alanda ileri teknolojiye geçişi destekleyen, ülkeyi bir cazibe merkezi yapacak, öngörülebilir ve sürdürülebilir bir ekonomi modelinin kurgulanması ve uygulanmasını bekliyor ve talep ediyoruz.

Ülkemizde hem siyasetin hem iş dünyasının hem de insan kaynağının bunu başarabilecek bilgi birikimi ve yetkinliği var. Meselenin kararlılık, güven ve istikrar olduğunu düşünüyoruz. Yeni kabineye başarılar diliyor ve yeni dönemin tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

04 Haz 2023 - 21:46 - Ekonomi