Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı

İzmir’de, Bayraklı Belediyesi’nin Smyrna Lions Kulübü iş birliğiyle yapımını tamamladığı 30 Ekim Lions Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı
Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Bayraklı’da, Smyrna Lions Kulübü’nün desteğiyle yapımı tamamlanan 30 Ekim Lions Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Osmangazi Mahallesi’nde, 3 bin 739 metrekarelik alana sahip park, modern oturma grupları, ağaç yoğunluğu, yürüyüş yolları ve bin 500 metrekarelik yeşil alanı ile ilçenin en güzel donatı alanlarından biri oldu. Parkın açılışında, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a, desteklerinden dolayı Lionslar tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı

“30 Ekim dendiğinde içimiz yanıyor”

 

Açılış töreninde konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Sandal, “30 Ekim dendiğinde içimiz yanıyor. Merkezi hükümetin yüzünü çevirdiği, bizi duymazdan geldiği, görmediği bir durumu yaşadık. İnanıyorum ki, bu zor süreçten sonra kentimiz daha güzel parklara, yaşam alanlarına kavuşacak. İnanıyoruz ki; Türkiye 14 Mayıs’tan sonra bambaşka bir sabaha uyanacak. Haktan, hukuktan, adaletten yana olanlar, yurttaşlarımızın hak ettiği huzuru, refahı ve hizmeti getirecek” dedi.

 

Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı

 

Deprem parkını hep birlikte yaşatacağız

 

Uluslararası Lions Dernekleri 118 R Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Lion Yakup Özdonan, “Bayraklı’da acı bir 30 Ekim Depremi yaşadık. Bu zorlu günleri hatırlayıp, yaraların nasıl sarıldığını görebilmek adına belediyemizle birlikte yapılan bu deprem parkını hep birlikte yaşatacağız” dedi.

 

Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı

“Birlikte daha güzel işler başaracağız”

 

2020-2021 dönem Federasyon Başkanı Lion Esengül Erkan da, “30 Ekim depremi sonrası el birliğiyle Osmangazi’de hem bir toplanma yeri hem de günün anısına güzel bir park kazandırmış olduk. Lionlar ve yerel yönetimler el ele verdikçe inanıyorum ki, çok daha güzel hizmetler başaracağız” diye konuştu.

Osmangazi Mahallesi Muhtarı Erol Güdücü ise, “Bu hizmetler bize onur ve gurur veriyor. Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bayraklı’ya 30 Ekim Parkı

Konuşmaların ardından parkın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa CHP İlçe Başkanı Didem Gültekin, İl Başkan Yardımcısı Tevfik Türk, CHP İzmir Milletvekili adayı Rahmi Aşkın Türeli, meclis üyeleri, muhtarlar, Uluslararası Lions Dernekleri 118 R Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Yakup Özdonan ve 2020-2021 dönem Federasyon Başkanı Esengül Erkan ile üyeler ve vatandaşlar katıldı.

18 Nis 2023 - 16:28 - Belediye