Haftalık Burç Yorumu (27 Mart- 2 Nisan)

Aşk, iş ve sosyal hayatınız için Burç falınızda bu hafta neler var. Yükselen burcun üzerinizdeki etkileri neler? Karma Astroloğ Gül Köseoğlu burçlarınızı yorumluyor.

KOÇ BURCU : 

Bu hafta duygu ve düşüncelerinize yoğunlaştığınız aynı zamanda iletişim ihtiyacınızın arttığı hafta. Öğrenmek, bilgi almak ve haberleşmek duygusal açıdan besleyecektir. Özellikle olumlu fikirlerle yakın çevrenizle duygusal kontak halinde olmak isteyebilirsiniz. Seyahat etmek, yazmak veya fikir alışverişinde bulunmak  ruhsal olarak olumlu etkiler açığa çıkaracaktır. Arkadaş çevrenizi değiştirebilirsiniz. Aile ve ev konularına enerji harcayabilirsiniz. Yeni tarzda bir ev dekore etmek ya da yeni bir eve taşınmak, yalnız vakit geçirme ihtiyacı içinde olabilirsiniz.

Bir takım sağlık problemleri ve gizli düşmanlıklardan olumsuz yönde etkilenmemeye dikkat edin. Duygusal açıdan baskı altında ve gergin hissedebilirsiniz. Yaşamınızda hastaneler, hapishaneler ve yardım kuruluşlarıyla alakalı yoğum gündemler görülebilirsiniz. Altta kalan ve bastırılmış duygularınız ile yüzleşebilir ya da derin bir sorgulama sürecinden geçebilirsiniz. Çalışma koşullarıyla ilgili engellenmiş ya da kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Öğrenmeniz gereken korkularınızla yüzleşmelisiniz, terapiler almalısınız. 

BOĞA BURCU:

Bu hafta manevi değerleriniz ile ilgili duygusal yaklaşımlar içinde olabileceğiniz zaman dilimidir. Maddi girişimler için her ne kadar verimli bir süreç olsa da duygusal karmaşanın kararlarınızı etkilemesi konusunda dikkatli olmanız gerekir. Kariyer hayatınızda büyük değişiklikler yaşanabilir. Eski, sorunlu arkadaşlıklarınız bitebilir, daha olgun, yaşı büyük arkadaşlıklar başlayabilir. Hayata karşı daha önce olmadığınız kadar karamsar ve katı bakabilir, gelecek beklentilerinizde de bir o kadar karamsar olacağınız bir hafta. Hızlı ve sabırsız konuşmalar, eleştirilere karşı tahammülsüzlük, kardeşler, komşular ve yakın arkadaşlarla anlaşmazlıklar/tartışmalar gündeme gelebilir. Yazacaklarınızı ve telaffuz edeceğiniz her şeyi birkaç kez gözden geçirerek, öfkeli ifadelerden kaçının. Satürn on birinci evde transit ettiğinde kişi idealleri için her zamankinden daha fazla çaba göstermelidir

 İKİZLER BURCU:

Bu hafta  duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarınız öncelikli olabilir. Kişi bu transit sürecini duygu ve düşüncelerini kolayca ifade etmek için değerlendirebilir. Objektif olmak bu dönemde her ne kadar zor olsa da başkalarıyla kurduğu iletişimde kolaylıkla empati kurabilir ve ilgisini karşı tarafa doğru biçimde aktarabilir. Din felsefe yüksek bilinç ve uğruna yaşadığımız prensiplerin temsil edildiği evdir. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğinizi hissedebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. Kariyeri ve aile hayatına dair sınavlar verebilirsiniz. Hedeflerinize dair sorumluluklarınız her zamankinden fazla olabilir. Bu döneme kadar süren tüm çalışmalarınız, verdiğiniz emekler başarı olarak geri dönecektir. Fakat yeteri özveriyi sağlayamamış ya da konfor alanında kalmayı seçmişseniz bu dönemde sert koşullarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Genel olarak aile ve iş hayatında otorite figürleri ile arasında gerilimler yaşanabilir.

 YENGEÇ BURCU:

Bu hafta  duygusal olarak kendinizi dış dünyadan soyutlama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yalnız kalabileceğiniz ve daha çok kendi iç dünyanıza yönelik ruhsal bir takım çalışmalar yapabileceğiniz bir süreçtesiniz. İlgilendiğiniz konular gündeminizde yoğun bir şekilde yer alacaktır. Bu hafta kontrol edemeyeceğiniz birçok konu gündeme gelebilir. Sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler söz konusu olabilir. Kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Yaşayacağınız gelişmeler vücut ısınızı arttırarak kalp atışlarınızı hızlandırabilir. Sakin kalıp kendinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Borç ve alacak konusunda temkinli olun. Daha önce hiç bilmediğiniz insanlarla ve yabancı kültürlerle alakalı çalışmalar içinde yer alabilirsiniz. Satürn dokuzuncu ev transiti; eğitim, hukuk, bilim, felsefe ve din gibi alanlarda derin çalışmalar başlatmak adına harita sahibine fayda sağlayabilir.

 ASLAN BURCU:

Bu hafta topluluklar içerisinde destek görmeniz mümkün. Geleceğe yönelik planlarınızı gözden geçirmekle ilgili bir güdünüz olabilir, fakat bu noktada objektif kararlar almakta zorlanabilirsiniz. Sosyal yardım ve destekler açısından verimli bir süreçtesiniz. Geçmişteki davranışlarınızı sorgular, öfkeli olduğunuz kişilere rastlayabilir ya da bu kişilerden haber alabilirsiniz. Bazı insanlardan düşmanlık ya da ihanet gördüğünüz endişesine kapılabilirsiniz. Tam da bu noktada kendinizi bilmediğiniz durumlara ve insanlara karşı korumanız lazım. Kendinizi ruhen güçlendirmeniz gerekiyor. Geçmişteki bağımlılıkların veya sorunların nüksedebileceği bu aşamada meditasyon yapmayı deneyebilir ya da terapi alabilirsiniz. Bastırdığınız ya da başkalarına göstermekten hoşlanmadığınız yetenekleriniz üzerine çalışabilirsiniz. Ortaklıklarda ya da ikili ilişkilerde açık olmaya özen gösterin, her şeyi açık ve net konuşun. Borç, kredi, yatırım veya başkalarının maddi kaynakları konusunda dikkatli olmalısınız. Korkularınızla yüzleşeceğiniz bir hafta olabilir, terapi alma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

BAŞAK BURCU:

Bu hafta mesleki açıdan duygusal çalkantılarınız olabileceği gibi bir karar alırken de duygusal yaklaşımlar sergilemeniz mümkündür. Büyükleriniz ya da otorite figürleri ile yakınlık kurma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Duygu ve düşünceleri açık etmek için uygun bir dönem olabilir. Çevrenizdekiler tarafından kabul gördüğünüz ve takdir edildiğinizi hissetmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde rekabet oluşabilir. Arkadaşlarınızla aranızda para ya da borç konusunda gerginlik yaşanırsa var olan durumu sakince ele almanızı öneririm. Hayranlarınız artabilir ancak sizi seven ve destekleyen insanlarla aranızın bozulmaması için özenli davranmalısınız. Vücudunuzun ağrıyan bir yeri varsa sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. İş ile ilgili yapılanmalar, sorumluklar neticesinde evliliğe daha az zaman ayırmanız söz konusu olabilir. İmajınızı ve başkalarıyla olan paylaşımlarınızı derinden sorguladığınız bir hafta  olacaktır. Neticede kendinizle ilgili köklü kararlar alabilirsiniz. Muhatap olduğunuz kişilere karşı her zamankinden daha mesafeli ve şüpheci yaklaşabilirsiniz. Etrafımızdaki kişilerle pürüzleri ortadan kaldırmak için açık ve net üzerinde konuşabilmelisiniz.  

TERAZİ BURCU:

Bu hafta gündeminizde farklı kültürler, yurt dışı konular veya eğitime dair konular yer alacaktır. Akademik, hukuksal veya felsefi çalışmalar için bir girişimde bulunma isteği içerisinde olabilirsiniz. Kültürel, astrolojik ve evrensel konulara dair yapılacak çalışmalardan fayda sağlayabilirsiniz. Yeni bir şeyleri keşfetmek amaçlı yapılacak bir seyahat planı ruhsal olarak oldukça besleyici olacaktır. Yeni bir işe başlamanız ya da mesleki olarak yeni bir yön belirlemeniz söz konusu olabilir. Kendi işinizi yaparak kendi yolunuzda yürümeyi arzu edebilirsiniz. İşyerinizin ya da yaşadığınız yeri değişmeniz mümkün. Dışarıya karşı aşırı öfkeli davranışlar gösterirseniz kendinizle olan ilişkinize zarar verebilirsiniz. İş ilişkilerinizde agresif davranışlar sergilemekten kaçınmalısınız. Daha çok kendi içinizdeki diplomatik lideri ortaya çıkarmayı denemenizi öneririm. Ruhsal ya da fiziksel sağlığınız konusunda gerçekçi ve temkinli tutumlar içinde olmalısınız. Kemik, diz, diş, deri konularında sağlığınıza özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU:

Bu hafta eşinizin ya da başkalarının finansal kaynakları, gelirler ve giderler, ödemelerle ilgili konular olacaktır. Finansal giriş çıkışlar hızlanabilir. Bu haftayı manevi dünyanıza yolculuk yapmak açısından değerlendirilebilirsiniz. Metafiziksel konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar yapmak ve inziva için uygun bir haftadasınız. İnançlarınızı ya da benimsediğiniz felsefeleri yenileyebilir, bağımsız çalışmalara ya da araştırmalara başlayabilirsiniz. Yoga gibi fiziksel disiplinleri hayatınıza katmanız mümkün. Önemli sınavlara girebilir, çalışmalarınızı yayınlayabilir ya da teslim edebilirsiniz. Aşk ilişkilerinde sorunlar ya da soğukluklar gündeme gelebilir. Yaşamınıza olgun ve kendinizden yaşça büyük arkadaş veya partner girebilir. Çocuk konusu gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olma kararı verebilirsiniz veya çocuk konusunda sorumluluk alabilirsiniz ama bunun yanı sıra endişeleriniz de olabilir. Risk almaktan, eğlenceyi abartmaktan ve şans oyunlarına kapılmaktan kaçınılması gereken bir haftadasınız. Evde ve iş yerinde eş, patron ve ebeveynlerinizle yaşayabileceğiniz güç savaşlarına karşı dikkatli olun.

YAY BURCU:

Bu hafta geri planda kalmış bir takım gizli meselelerin gündeme gelmesi mümkündür. İçinize sinmeyen hiçbir insan ya da durumla samimi olmamanızda fayda var. Zayıflıklarınızla yüzleşmenizi sağlayarak içinizdeki gücü ortaya çıkarmalısınız. Kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Ailevi gündemleriniz hakkında her zamankinden daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Aile ilişkilerinde ve iş hayatınıza dair bir takım zorlu gündemler doğabilir. Hayatınızı oluşturan ana temaları yeniden yapılandırmanız gerekebilir. Gayrimenkuller, toprakla alakalı konular, miras veya aileden gelen diğer mülklerle ilgili  konular gündeminizde daha yoğun olabilir. Aile ve geçmişle ilgili konularla fazla meşgul olmaktan dolayı özellikle iş hayatınıza dair hedeflerinizi aksatmamaya özen göstermelisiniz. Ev, yuva, ebeveyn, aile gibi kavramları bakış açınızın değişeceği haftadasınız. Evle ilgili yer değişimi yaşanabilir, bazıları için ev sahibi olma fırsatları oluşabilir.

OĞLAK BURCU:

Bu hafta çalışma ortamınızda ve iş hayatınızdaki gündemler odağınızda olacaktır. İş ortamında duygusal çalkantılardan dolayı  kendinizi kaygılı hissedebilirsiniz. Sağlıkla ilgili çalışmalar veya planlar için uygun bir hafta. Etrafınızdaki kişileri kalkındırma dürtüsüyle hareket ederek koruyucu yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Partnerinizin bencil davranması sert tartışmalara sebebiyet verebilir. Uzun süreli birlikteliklerde, ortaklık ya da evliliklerde özgürlük ihtiyacı hissedilebilir. Partnerinizle kavga etmek yerine birlikte enerji harcayacağınız spor, yemek yapmak gibi aktiviteleri paylaşmanız iyi gelecektir. Yakın çevrenize ve kardeşlerinize dair sorumluluklarınız artarken, ilişkilerinizde aksaklıklar görülebilir. Eğitim ve seyahatlerle alakalı zorlu ve derin çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Sözlü ve yazılı iletişimle alakalı temkinli davranmanız olası problemlerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Genel olarak hayata karşı her zamankinden daha gerçekçi, şüpheci ve güvensiz fikirleriniz olabileceği gibi daha suskun hale gelebilirsiniz. Gözünüzü açık tutun. Özellikle dürüstlükten uzak yollardan para ve mal kazanma konusunda.

KOVA BURCU:

Bu hafta iş hayatınızdaki gündemler odağınızda olacaktır. İş ortamında duygusal çalkantılar olabilir, dolayısıyla kendinizi kaygılı hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bu dönem sağlıkla ilgili çalışmalar veya planlar için uygun bir dönemdir. Hızlı ve düzensiz yemek yememeye özen göstermelisiniz, hem kendinizin hem de evde beslediğiniz hayvan dostlarınızın sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Kesici ve yanıcı aletleri kullanırken dikkatli olmalısınız, acı ve baharat tüketimini abartmamalısınız. Baş ağrısı, sindirim ve bağırsak problemlerine işaret edebilir. Maddi kaynaklarınızı değerlendirmek ve finansal alanda sorumluluk üstlenmekle alakalı sınavlardan geçebilirsiniz. Parasal konularda köklü değişimler yaşayacaksınız, dolayısıyla fazla risk almadan, aşırı harcamalara ya da borca girmeden kontrollü bir şekilde yol almalısınız. Parasal konularda düşüncesiz, hızlı kararlar alma zamanı değil.

 BALIK BURCU :

Bu hafta duygusal yaklaşımlarda bulunarak objektif olmakta zorlanabilirsiniz. Çocuklarınızla duygusal bağ kurmak ve yaratıcı çalışmalar için faydalı bir zaman dilimi. Duygularınızı dizginlemesi zordur, dolayısıyla abartılı ve yoğun bir şekilde göz önünde yaşayabilirsiniz. Yeni hobiler edinmek iyi gelecektir. Yeni başlangıçların dönemidir, yani yeni bir hayat başlıyor demektir. Disiplinli yaklaşmanız gereken, sorumluluk bilinciyle hareket etmeniz gereken bir hafta  olacaktır. Geçmişe dair tüm bildiklerinizi, ilişkilerinizi ve bakış açınızı yeniden sorgulayacak konulardan geçeceksiniz. Öyle ki, her zamankinden daha çok yalnızlık ihtiyacı duyarak, yalnız kalabilir veya etrafınızdaki kişilere soğuk davranabilirsiniz. Kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak yeniden yapılandırdığınız bir zaman dilimidir. Kolaylıkla kilo verebileceğiniz bir hafta olacaktır. Yaşam planlarınızı belirlemeli, nereden gelip nereye gittiğinizi sorgulamalı, disiplin içeren planlar yapabilmelisiniz. Gerçek niyetinizi  görmezden geldiğiniz iş, ilişkiler, sağlık konularını yapılandırmak, düzeltmek istemelisiniz. Doğrular ve yanlışlar üzerinde objektif bir bakış açısı oluşturmalı, yeni sorumluluklar almalısınız.

 

28 Mar 2023 - 04:35 - Yaşam