Biri Sizi Havadan Gözetliyor!

İnsansız Hava Aracı ile havadan denetim yapan İzmir İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, kurallara uymayan bir çok sürücüye ceza yağdırdı.

Biri Sizi Havadan Gözetliyor!
Haber albümü için resme tıklayın

Bahri Karataş ( KHA)

Biri Sizi Havadan Gözetliyor!

İzmir İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, İHA ( İnsansız Hava Aracı) ile yaptığı havadan denetimlerde, trafik kurallarına uymayan bir çok sürücüye ceza yağdırdı.

Ekipler, tarfik kazalarına bağlı can kayıplarının azaltılması amacıyla , karadan yapılan trafik denetimlerine ilave olarak sürücülerin "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst düzeyde tutmak için Bergama, Kınık ve Kuzey Ege Otoyolu giizergahinda İHA destekli trafik denetimi yaptı.

Biri Sizi Havadan Gözetliyor!

İzmir İL Komutanlığı Trafik Jandarması sorumluluk bölgesinde Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen İHA (İnsansız Hava Aracı) eşiğinde havadan trafik denetimi yaptı.30 Ocak 2023 tarihinde 13.30-15.30 saatleri arasında, Bergama ve Kınık ilçeleri ile Kuzey Ege Otoyolu güzergahında, havadan yapılan trafik denetiminde, kural ihlali yaptığı tespit edilen bir çok araç sürücüsü hakkında gerekli cezai işlem uyguladı. Denetimlerin daha sık yapılacağı belirtildi.

01 Şub 2023 - 20:08 - 3. Sayfa