İzmir'de Şiddetli Yağmur'dan yollar göle döndü

İZMİR'de kent genelinde etkili olan sağanak nedeniyle saat 14.00'dan sonra rögarlar taşarken, cadde ve sokaklar suyla doldu. Bazı işyerlerine ve altgeçitlere su bastı.

Haber albümü için resme tıklayın

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü radarlardan aldığı görüntülerler yaptığı tespitler yüzde 99 doğru çıkıyor. İzmir'e daha önce yapılan şiddetli rüzgar ve yağmur uyarısı 2 gündür kentte etkili oluyor. Aniden bardaktan boşanırcasına yağan yağmur bugün (Salı) yine şehrin çukur bölgelerinin ve Balçova Bahçeler arası alt geçidinin göle dönmesine neden oldu. Balçova, Konak, Yeşildere Caddesi, Anadolu Caddesi, Gazi Bulvarı gibi araç trafiğinin yoğun olduğu noktalarda sürücüler zor anlar yaşadı. 

BÜYÜKŞEHİR İZSU VE İTFAİYE EKİBİ ALARMDA

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından 2 gündür uyarı yayınlarken hemşeri iletişim Merkezi dün yaptığı paylaşımda: "Meteorolojinin şiddetli sağanak ve fırtına uyarısıyla ekiplerimiz gündüz saatlerinden itibaren kritik noktalarda önlem aldı. Şiddetli sağanağın ardından sıkıntılı yerlere İZSU ve İtfaiye ekiplerimiz müdahale ediyor. İhtiyaç halinde HİM 444 40 35 çağrı merkezini arayabilirsiniz." dedi.

İZSU da su baskınları durumunda çağrı merkezi numarası 185'i yayınladı.

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nden İZMİR için son uyarı şu şekildi: 

Bölge geneli çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Manisa çevrelerinde gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların ilk saatlerde kuvvetli (20-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 2 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden orta kuvvette esecek.
UYARILAR
Yağışların İzmir, Aydın, Manisa çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/m2) olması beklendiğinden oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUGÜN TÜM YURTTA METEOROLOJİK GÖRÜNÜM ŞÖYLE:

Yapılan en son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Siirt, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Tunceli, Bingöl, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Kastamonu, Samsun, Çorum, Amasya, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale ve Karaman çevrelerinde yer yer kuvvetli kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya'nın doğu kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 6 derece azalacağı, Marmara'nın batısında 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Kastamonu, Samsun, Çorum, Amasya, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale ve Karaman çevrelerinde yer yer kuvvetli kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya'nın doğu kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde doğusunun aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE -1°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 6°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 0°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 6°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde güney ve iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 8°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLİ 12°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR 11°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney ve iç kesimlerinde bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA 8°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin batısı ile yarın (Çarşamba) orta ve doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya'nın doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2)olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatleri ile yarın (Çarşamba) batısında güneydoğu yönlerden kuvvetli (40 ila 60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 13°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 14°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde kuvvetli, doğusunda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ISPARTA 9°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 14°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimleri ile Karaman, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 8°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuzey ve batı, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 5°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KAYSERİ 6°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA 8°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece batı çevrelerinde, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu çevrelerinde bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 4°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

KASTAMONU 3°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 10°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile Trabzon, Giresun ve Rize çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece Samsun, yarın (Çarşamba) Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

RİZE 12°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 9°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatleri ile yarın (Çarşamba) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT 8°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 12°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güneydoğusunun, yarın (Çarşamba) güneybatısı ile Tunceli ve Bingöl çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, güneydoğusu ile Bingöl ve Tunceli'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AĞRI 0°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -1°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA 5°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN 2°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Siirt, gece saatlerinden itibaren Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 6°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 6°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MARDİN 6°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA 9°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Akdeniz'de fırtına; Karadeniz ile Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinde geneli ile gece saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, bugün (Salı) akşam saatlerinde doğusu kuzeybatıdan 4 ila 6, bugün (Salı) akşam saatlerinde doğusu ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra doğusu 7; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinde güneyi kuvvetli olmak üzere yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, bugün (Salı) akşam saatlerinde kuzeyi 7; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar güneyi güneybatıdan yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi yer yer 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, çok kuvvetli yer yer şiddetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8, batısı batı ve güneybatıdan 4 ila 6 zamanla 7; Doğu Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m; yer yer 4,0 m; Görüş: Orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinde yağmurlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4, bugün (Salı) akşam saatlerinde 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

13 Ara 2022 - 22:27 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2022’nin en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?
Tüm anketler