Bu Kez Kadına Uzaklaştırma Kararı

İzmirli ünlü cerrah, kendisini tehdit ve telefonla taciz eden eşine karşı koruma kararı aldırdı. Doktor kocasının bulunduğu ev ve işlerine 2 ay yaklaşamayacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Bahri Karataş ( KHA)

İzmirli ünlü Genel Cerrah Opr.Dr.Ö.D., boşanma davası açtığı 15 yıllık eşi İş Güvenliği Uzmanı Ö.D.D.,kendisine karşı şiddet, tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla 2 ay uzaklaştırma ķararı aldırdı.

Obezite ve Metabolik Cerrahi ve Laparoskopil Cerrahi Opr. Dr. Ö.D. , "Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle" avukatları Gökhan Uluhan-Bahar Uluhan aracılığıyla boşanmak için nöbetçi aile mahkemesine dilekçe verdi. Ö.D., müşterek çocukları E.D.' nin velayetinin dava devam ederken tedbiren ve karar kesinleştikten sonra kesin olarak kendisine verilmesine, fazlaya ilişkin hakları saklı kalmak kaydı ile 250 bin TL manevi tazminat talep etti.

Opr. Dr. Ö.D.'in avukatları Bahar - Gökhan Uluhan,mahkemeye verdikleri boşanma dilekçesinde,"Müvekkil toplum içerisinde evlilik birliğinin önemine saygı duymuş, huzurlu bir evlilik hayatı yaşayacağına inanmış, eşine karşı her zaman müşfik bir eş olmuş ve davalıyı mutlu etmek için elinden gelen tüm çabayı göstermiştir. Müvekkil tarafından evlilik birliğinin kendisine yüklediği tüm sorumluluklar yerine getirilmiştir. Ancak müvekkilin tüm çabalarına rağmen davalının kavgacı ve geçimsiz tutumları sebebiyle taraflar arasında gerçek bir aile yaşantısı kurulamamıştır. Müvekkilimiz Genel Cerrahi doktorudur ve muayenehanesi vardır. Müvekkil mesleği gereği iş ve sosyal çevresinde sayılan, sevilen biridir. Müvekkil bir yandan iş hayatının verdiği zorluklarla mücadele ederken, diğer yandan da evdeki sinir harbi, sebepsiz kıskançlıklarla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Davalının bu ve buna benzer davranışları müvekkili evlilik kurumundan soğutmuş, davalının bu tavırları müvekkilin aile kavramına olan inancının yitirilmesine neden olmuştur. Davalının kıskançlık krizleri müvekkilin iş hayatındaki saygınlığını ciddi derecede etkileyecek duruma gelmiştir. Müvekkilin yanında çalışan diyetisyen hanımı sürekli telefonla aramış, bununla yetinmeyerek sürekli müvekkilin iş yerine giderek, eşimle aranızda bir ilişki mi var diye sorması akabinde diyetisinin müvekkile “Hocam eşiniz böyle sorular soruyor, ben evliyim, ne yapacağım” diyerek yakınmış, bunun üzerine 2 ay sonrasında işten ayrılmıştır. Müvekkil halen yıllardır yanında çalışan diyetisyenin bu nedenle işten ayrılmasının üzüntüsü ve utanç duygusunu yaşamaktadır.

ŞİFRELERİ KIRDIRMIŞ

Müvekkilin muayenesine haber vermeksizin, baskın yapma kastıyla sürekli gelen davalı, müvekkilin sekreterine “Ö’ün bugünkü programı nedir, nereye gidecek hepsini söyle” şeklinde anlamsız sorular sormuştur. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, müvekkilin ofisine gizlice hacker ile gelerek müvekkile ait tüm iş bilgisayar ve telefonlarında şifreleri kırdırmıştır. Müvekkilin telefonunu yanındayken de sürekli telefonu alarak kontrol etmeye çalışan davalı, müvekkilin telefonuna program yükleyerek tüm konuşmalarını dinlemiş, mesajlaşmalarını okumuştur. Yalnızca kuruntudan ibaret bu hareketleri ile davalının söz konusu kusurlu davranışları müvekkilimize evlilik birliğini çekilmez hale getirmiştir.Davalı yanın sapkın düşünceleri mevcuttur. Müvekkile “Sen ablan ve yeğeninle fizikleri güzel olduğu için görüşüyorsun.” demiştir. Bunun üzerine müvekkil adeta şok yaşamıştır.

SÜREKLİ TATSIZLIK İDDİASI

Davalı aile toplantılarında sürekli tatsızlık çıkarmıştır. Müvekkile karşı anlamsız şekilde surat asmıştır. Müvekkil ise her seferinde konuşmaya çalışarak eşine yardımcı olmaya çalışmışsa da davalı yan kavganın şiddetini arttırarak, sürekli stres ve çatışmaya iten hareketleri ile müvekkili zor durumda bırakmıştır. Davalı yanın anlamsız saldırıları evlilik birliği boyunca devam etmiş, yukarıda izah edilen olaylar ise müvekkili çileden çıkaran son olaylardır. Saatlerce devam edebilen sataşmaların sonu ne yazık ki, müvekkilin yalvarması ile sona erebilmiştir"

AŞIRI KISKANÇLIK

Davalının aşırı kıskanç olması, müvekkili sürekli olarak iş yerinde zor duruma düşürmesi müvekkilin ruh sağlığını bozabilecek bir hal aldığına değinen avukatlar,"Evliliğin devamı toplumun düzenini zedeler hale gelmiş, toplum için sorun oluşturmaya başlamıştır. Müvekkil için evliliği sosyal ve ahlaki yönden çökmüştür ve bu durumda evliliğin devamında bir yarar kalmamıştır. Evlilik süresince davalı yanın kıskançlıkları yüzünden yaşadığı bunalımlar, gerek ailesine gerekse de arkadaş çevresi içerisinde davalı yanın bu davranışları yüzünden küçük düşürülmesi, erkeklik gururunu aşağılayan hareketlere maruz bırakılması müvekkilimizi büyük bir ızdıraba sevk etmiştir. Müvekkilin evlilik birliğine olan inancını yitirmesine neden olan davalı aleyhine 250 bin TL.Manevi tazminat istiyoruz.Müvekkil için artık bu evliliğin devamında fayda kalmamıştır. Davalının aşırı kıskanç olması, müvekkilin gerek çocuğa gerekse de aile ve arkadaş çevresine karşı küçük düşürülmesi nedenleri ile evlilik birliğinin sona ermesinde davalının kusuru göz önüne alındığında müvekkil evlilik birliğini devam ettirmek istememektedir. Bu nedenle tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Bu ayın sonunda ilk duruşması görülecek olan boşanma davası öncesi, Dr. Ö.Ď., peşine dedektif takan ve telefonla tehdit ve taciz edip ,hakaret eden eşine karşı koruma kararı aldırdı.

Avukat Gökhan Uluhan-Bahar Uluhan

Avukatları tarafından 12.Aile Mahkemesi’ne verilen talepler doğrultusunda mahkeme 6284 Sayılı Kanuna göre 5/ 1,a,c,f maddelerine göre davalı kadın Ö.D.D' in doktor eşi Ö.D.' ye karşı " Şiddet, tehdit, hakaret,aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, bulunduğu konuta ,okula ve işyerine yaklaşmamasına,iletişim araçlarıyla veya sair suretle 2 ay rahatsız etmemesine" karar verdi.

Mahkeme ,karara uyulmaması durumunda zorla hapsinin de uygulanmasına ,kararın bir örneğinin de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü' ne ( ŞÖNİM) derhal gönderilmesine, karara itiraz yolunun açık olduğunu belirtti.

17 Eyl 2022 - 11:21 - 3. Sayfagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2022’nin en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?