Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Haber Hürriyeti 27. sayı

Haber Hürriyeti yine çok özel. 27’inci sayısı okuyucu ile buluşan Haber Hürriyeti Gazetesi’nde engellilerin tüm Türkiye’ye mesajı var.

11 Haziran 2014 Çarşamba, 09:43

Haber Hürriyeti yine çok özel. 27’inci sayısı okuyucu ile buluşan www.haberhurriyeti.com haber portalının basılı gazetesi Haber Hürriyeti Gazetesi’nde engellilerin tüm Türkiye’ye mesajı var.

Bu haftaki Haber Hürriyeti’nden bazı başlıklar şöyle:

İbrahim Irmak’a çifte ödül

İzmir’de yıllardır çevre yazılarıyla ön plana çıkan, ormanların korunup kollanması konusunda onlarca haber yapan İbrahim Irmak’a 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Onursal Başkanlığı’nı yaptığı Türk Başarı Ödülleri Kurulu’ndan plaket geldi.

İKİNCİSİ ENGELLİLERE DESTEKDEN

Engellilerin topluma kazandırılması ve onların aş iş sahibi olması için de yazılar yazan İbrahim Irmak, bu çabalarının karşılığını da gördü. Ege Tüm Engelliler Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi de Hayata Renkli Dönüşümler Defilesi’nde İbrahim Irmak’a ödül verdi.

+++++++++++++++++

BİZİ EVE KAPATMAYIN

Engelsiz İzmir Projesi için büyük bir gösteri kaçırıldı. Oysa, görme, bedensel ve zihinsel engellilerin atıklardan dikip sundukları defile tüm Türkiye’ye mesaj olacak nitelikteydi. Ne yazıkki ilgililer ilgisiz, bilgililer Fransız’dı.

HAYATA RENKLİ DÖNÜŞÜMLER

Ege Tüm Engelliler Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi’nin, farkındalık yaratmak için düzenlediği “Hayata Renkli Dönüşümler” defilesi Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı.

ENGELLİER DİKİP SUNDU

Kooperatif bünyesinde açılan kurslara katılan görme, bedensel ve zihinsel engelliler, atık malzemelerden ürettikleri ve diktikleri elbiselerle podyuma çıkarak izleyicilere sunup büyük alkış aldılar.

BİZLERİ EVE KAPATMAYIN

Her toplantıda Sosyal Sorumluluk Projeleri’nden bahsedenlerin ortalıkta gözükmediği defiledi, engelliler, fırsat verilince neler yapabileceklerini gösterip, yöneticilere, “Bizleri eve kapatmayın” mesajı verdiler,

+++++++++++++++

KIRIN ŞU ENGELLERİ

Türkiye’de 8.5 milyon, İzmir’de ise 500 bine yakın engelli var. Ama maalesef bunların çok büyük bölümü yolların, kaldırımların ve ulaşım araçlarının engelli sandalyelerine uygun olmaması ya da yetersiz olması nedeniyle sokağa çıkamıyor.

Bir de engellilerin geçeceği yerlere otomobillerini park eden sürücüler, işgal eden esnaf var ki bu daha da kahrediyor. Bunlar yetmiyormuş gibi bir de toplumun acıyan gözlerle bakmaları var ki, onları eve hapsediyor.

SOSYALPEDAGOG BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN YAZDI 

 

+++++++++++++++++++++

BAŞKAN KOCAOĞLU

HEDEF BÜYÜTTÜ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üreticiye destek olmaya devam ediyor. Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile 5 milyon TL’lik  sözleşme imzalayan Başkan Kocaoğlu, “Şimdi sırada Ege’ye, Türkiye’ye ve dünyaya açılma hedefimiz var” dedi.

++++++++++++++++++++

 Zeybek Sevgisi

Balçova Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi öncesi  yağmur başladı. Halk, alkışlarla tempo tutarak gösterinin başlamasını istedi. Sahneye çıkan ekipler zeybek oynarken izleyicinin coşkusu  daha da arttı.

+++++++++++++++++++++

Başkan olmak için ne yapmamız lazım

 Karabağlar’daki 75. Yıl Ortaokulu ve Atatürk Endüstri Meslek ile Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu ziyaret etti. Öğrenciler, Selvitopu’na , “Ben de ileride belediye başkanı olmak istiyorum, ne yapmam lazım?” diye sordu.

++++++++++

DERİN DEFİLE

’Derin Fikirler Tasarım ve Üretim Yarışması’nın final defilesi Kaya Thermal Otel’de yapıldı. Tasarımcı Huriyet Çetin ve deri mühendisi Ahmet Kor, ’Horus ve Anubis’ temasıyla birinciliği kazandı.

+++++++++++++

 

ÖNCE SAĞLIK

Televizyonda, gazetelerde, radyoda herkes sağlık konuşuyor. Peki kim doğru söylüyor. Uzmanların, görüş ve önerileri 6.sayfada. Güler Bilgen Hazırladı

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz