Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Haber Hürriyeti 188. sayı yine çok özel

Yine özel haberlerler ve yazılarla dopdolu

09 Eylül 2018 Pazar, 22:33

İHRACATÇI

HEDEF

BÜYÜTTÜ

Moskova’da düzenlenen Euro Shoes Collection Fuarı’na 27 firma ile katılan ayakkabıcılar, yeni bağlantılar kurdu ve hedefi 250 milyon dolara yükseltti.

++++++++++

SEMBOLYAPI

MÜJDE BEKLİYOR

İzmir’in tam göbeğinde üç bulvar ve 10 yolun kesiştiği bir noktada yıllarca bir çürük diş gibi duran Atlas Oteli, İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun izniyle tepeden tırnağa restore edilip eski görkenli günlerine döndürüldü.

Kentin sembollerinden biri olan yapının fuarın açıldığı şu günlerde hala işletmeye açılamamasının bürokrasi engeline takıldığını akla getirirken, Atlas Oteli’nin bir an önce Turizme kazandırılması ve İzmir’e çifte kutlama yaşatması bekleniyor.

 +++++++++++

AH ÇEŞME

GÜZEL ÇEŞME

Denizlerini, dağlarını, koylarını ve köylerini bu denli hoyratça mahvetmek zorunda değildik.

Çok kolay kazandıran bir yer gibi gözüktü Çeşme. Hem sakinine hem sermayeye.

Bugünkü korsanlar daha saldırgan, daha güçlü ve daha insafsız.

Çeşme’nin havası, denizi, koyu, dağı ve her yeri onlara para olarak görünüyor. Besili piliç gibi Çeşme. Neresinden bir parça koparmalı?

Yağmadan geriye kalan sınırlı miktardaki hazine arazilerine bir bir yeni tabelalar dikiliyor.

Başkanlık hükümeti öyle diyor, belediye halı seriyor, sivil toplum zaten yok. Bir elin parmağı kadar aktivist ise birbirinin gözünü oymakla meşgul.

ENGİN ÖNEN YAZDI

 

DENİZ KIZININ

GÖZYAŞLARI 

“Roma’yı gör de öl derler, a gülüm, sen Gökova’yı gör de yaşa”

Halikarnas Balıkçısı

Dünyanın hemen her kültüründe bir efsanedir, deniz kızları. İşte bu deniz kızlarından biri yıllardır Gökova‘daki Okluk Koyu‘na gelenleri karşılar, tam koyun karşısındaki kayalıklarda.

Ancak şu günlerde için için ağlıyor bu deniz kızı… Gökova‘nın bu en nadide koyu bugünlerde  halka kapalı. Cenneti gezmek, görmek yasak. Sebebi ise çin Seddi gibi örülen duvarlar…

SEDAT KAYA YAZDI

++++++++

EN ZENGİN ÜLKE

HANGİSİDİR?

İnsan sayısı mı? Ekonomik yatırım mı? Çok fazla nehir ya da dağ sayısı mı? Tarım alanlarının çokluğu mu? Hem evet hem hayır ama bir gerçek var ki o ülkenin gerçek zenginliği o ülkenin müze sayısının çokluğudur…

Yazarımız Hakan Dilek İstanbul Oyuncak Müzesi sahibi ve Avrupa Müzeler Birliği Üyesi Sunay Akın‘la konuştu.

++++++++++++

9 EYLÜL

“Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır!” (Mustafa Kemal Atatürk)

Dokuz Eylül sabahı gün doğarken İzmir’in Kuzeyi’nden, insanın içini ürperten sesler geliyordu. Yer gök sarsılıyordu adeta… Yunan çizmesi altında inleyen İzmirli heyecan ve endişe içinde göğe yükselen toz bulutlarını izliyordu. Güneş hızla yükseliyor, gök gürültüsü, nal seslerine dönüşüyordu…

FİKRET KALMUK 9 EYLÜL’Ü YAZDI

+++++++++++

İZMİR’DE DEV İŞBİRLİĞİ

İzmir iş dünyasının direksiyonundakiler, aynı anda aynı masada uluslararası görüşmeler yaptı. İzmir İş Günleri’nde bir ilk yaşandı.

+++++++

MÜZİK FABRİKASI KURDU

BM YARDIMA KOŞTU!

Piyanist Açelya Ülgenay Gönen tarafından yürütülen “Müzik ile Ses Ver” projesi, 2014 yılından bu yana müzik eğitiminde fırsat eşitliği sağlamak için, imkânı olmayan okullara müzik enstrümanı gönderiyor.

5 yıl içinde 82 okulun sesi olan proje, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü”nün sahibi oldu. Birleşmiş Milletler’in 4.cü Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi olan “Nitelikli Eğitim” hedefine hizmet etmeye başladı.

++++++++

KARŞIYAKA’DA

YKS GURURU

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz eğitim desteği sağlayan Karşıyaka Belediyesi, öğrencilerinin yüzde 85’inin Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları’nda başarıya ulaşması ile gururlandı.

++++++++++

Yazarlar

+++++++

LUVİLER

OĞUZ ÖRNEK YAZDI 

++++++++++

İSTİLA

BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN YAZDI

+++++++++++

ENFLASYON

SERRA AYTAÇ YAZDI

++++++++

ANMAK… KUTLAMAK…

ÖZLEM ABUT OTLUOĞLU YAZDI

+++++++++++++++++++

SON ANKETLER

AHMET GÜLER YAZDI

+++++++++++

EN KÖTÜSÜ

MUHLİS DİLMAÇ YAZDI

++++++++

YERLİ MALI

İSMAİL ÖZELÇİNLER YAZDI

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz