Son Dakika
09 Ekim 2018 Salı

15 Haziran 2018 Cuma, 01:44
Haberhurriyeti
Haberhurriyeti [email protected] Tüm Yazılar

HABER HÜRRİYETİ 184’ÜNCÜ SAYI YİNE ÇOK ÇOK ÖZEL

O’nları halkın gönlündeki tahtan indiremezsiniz
DERDİNİ İÇİNE
GÖMEN KADIN

Adile Naşit milyonları güldürürken,kalbi delik çocuğu için kan ağlıyordu..
Halkın değerlerine dil uzatanları dili, elbet bir gün kökünden kesilir…
+++++++++++++++++
ANNEMLE
RÖPORTAJ

”Sen Doğa Rutkay, ben de Rutkay Aziz değilim” dedi bana. Büyütülecek bir şey değilmiş efendim! Psikodrama, merkezi insan olan ve dokunulamamış yaralarınıza dokunup onları iyileştiren bir rehber bana göre. Bırak da Büyüyeyim Anne!

++++++
Atatürk’ün karşısında yaprak gibi titriyordu genç kız…
O’NUN BAŞARDIĞINI
ERKEK BİLE YAPAMAZ
Tam 39 yıl önce kaybettiğimiz Ayşe Sıdıka Avar’ı rahmet, minnet ve şükranla anıyor ve arıyoruz..
Genç kızın dosyasını hayretler içinde inceleyen Atatürk talimatını verdi: ‘Git, memleketin içine gir, dağ köylerine uzan, orada bizden ışık bekleyen yarının annelerini göreceksin’ dedi. Genç öğretmen, içi içine sığmaz bir halde Atatürk’ün yanından çıktı.


GELECEĞİN KADINLARI
Bir erkeğin bile dolanmayı göze alamayacağı coğrafi koşullar ile yoksunluklarda yaşadıklarını anılaştırdı. Büyüklü küçüklü, eğitilmeyi bekleyen, okumayı yazmayı öğrenmeyi bekleyen, adam yerine konmayan, atılan, satılan, hor görülen geleceğin kadınlarını kurtardı.
AZİZE GİBİ
Çiçeği burnunda Türkiye Cumhuriyeti’nin, çiçeği burnunda bir öğretmeni. Elazığ, Tunceli, Bingöl çevrelerindeki halk, bu ufacık-tefecik kadından bir azize gibi bahseder. Onun hakkında iki yüze yakın mani, masal ve çocukların dilinde sayısız Avar şarkıları vardır.
++++
Seferihisar’da ‘Kurtuluşun Sesleri’
GÖNÜLLERE AKTILAR
İzmirli Şair ve yazarlar, Ürkmez’de sanat dolu bir gün yaşattı.

Bu ülkenin düşmanlardan nasıl kurtarıldığının anlatıldığı, destanlaşan günlerin adeta canlandırıldığı etkinlikte, dinleyiciler gözyaşlarını tutamadı.
+++++++++
BİLMEK İSTEEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SATIRLARDA

SORULARLA
İMAR AFFI
Yasa, 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor
Yasadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız bir an önce başvuru yapmalı ve dolandırıcılara karşı dikkatli olmalı…
+++++++++++++
Taşıma suyla sorunlar çözülemez
İTHAL ETTE DELİ
DANA KORKUSU

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Yönetim Kurulu, yayınladığı bildiri ile ithal et ve yerli hayvan yetiştiriciliği üzerinde önemli açıklamalarda bundu
SAĞLIKLI DEĞİL
İthalat hayvancılığın düzenlenmesinde ve sağlıklı et arzının gerçekçi fiyatlarla sağlanmasında bir çözüm yolu değildir. Tarım ve hayvancılık politikaları ivedilikle gözden geçirilmeli, kooperatifçilik desteklenmelidir. Unutulmamalıdır ki; ithal etmek yerine üreticiyi destekleyip tüketiciye güvenilir gıdayı ulaştırmak devletin asli görevlerinden biridir.
BÜYÜK RİSK TAŞIYOR
Özellikle Deli Dana Hastalığı hala varlığını korumakta ve en az risk taşıyan ülke grubunda bile görülmeye devam etmektedir. Diğer taraftan, insan sağlığı için tehlikeli olduğu kanıtlanmış yasaklı hormonların ithal hayvanlarda kullanılıp kullanılmadığı, bu yolla tüketicilerin ne kadar risk altında olduğu da bilinmemekte
++++++++
Belediye Meclisi Kentsel dönüşüm planını onayladı
Karabağlar’ın
kaderi değişecek

Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın Mahallesi’ni kapsayan kentsel dönüşüm planı, meclisten oy birliğiyle geçti. Planlar, onay için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilecek.

++++++++++++
Probiyotikler Hastalıklarla savaşıyor
SAĞLIĞIMIZIN
ASKERLERİ
Başta idrar yolu enfeksiyonları olmak üzere, gastrointestinal sistemi düzenleyen dost bakteriler, bir çok kanser türlünün gelişmesini de engelliyor.

+++++++++++
BORNOVA’NIN
MİLLİ GURURLARI

Alt yaş gruplarında son üç yılda bir Türkiye Şampiyonluğu, iki Türkiye üçüncülüğü kazanan Bornova Belediyespor Hentbol Şubesi, Milli Takımlara verdiği oyuncularla da büyük gurur yaşatıyor.

Son olarak Yeşil-beyazlı 3 oyuncusu Ayyıldızlı ekibinin U18 takımlarına çağrıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bize bu gururu yaşatan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

++++++++++++++
BAYRAMLIK
NASİHATLER
Fikret Kalmuk Yazdı
++++++++++++++
GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ ASLA DEMODE OLMAZ
SERRA AYTAÇ YAZDI
+++++++

YARININ ÇOCUKLARI İÇİN
SEDAT KAYA YAZDI 9’DA
+++++++++
++++++++++++++
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!!!
BEYHAN BİÇKİN KOZANOĞLU YAZDI

+++++++++++++

NİÇE GÜZEL BAYRAMLARA
ÖZLEM ABUT OTLUOĞLU YAZDI
+++++
CENNETİ BETONA GÖMDÜLER
LEVENT DONDURAN YAZDI
+++++

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO