”

Haber Hürriyeti 172. sayı yine çok özel haberlerle hazırlandı

Haber Hürriyeti 172. sayı yine çok özel haberlerle okuyucunun önüne çıktı. Gazeteye ulaşamayanlar

30 Temmuz 2017 Pazar, 23:15

CAZİBE MERKEZİ İÇİN 35 PROJE YARIŞTI

KARABAĞLAR’DA YENİ BİR

ALSANCAK YARATILACAK

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Haber Hürriyeti Gazetesi’ne çok özel açıklamalar yaptı.

İLK ÜÇE ÖDÜL VERİLECEK

Karabağlar’a Alsancak gibi bir merkez kazandıracaklarını ve cazibe merkezi yaratacaklarını belirten Başkan Selvitopu, “35 proje yarıştı. Bunları Ağustos’ta sergileyeceğiz. İlk üçe ödül vereceğiz” dedi.

YÜZDE 20 İMAR ARTIŞI

Kentsel Dönüşüm’de de cazibe yapatacak teşviklerin olduğunu belirten Selvitopu, “Komşularıyla anlaşıp bin metrekarelik alanda dönüşüme gideceklere yüzde 20 inşaat artışı veriyoruz” diye müjdeyi duyurdu.

+++++++++++++++

 

HEM ÇEVRECİ HEM DE SOSYAL PROJE İÇİN…

ENGELLİLERE

DESTEK ÇAĞRISI

Pazar artıklarını, park bahçelerden kesilen çayır çimenleri organik gübreye dönüştürecek tesiste çalışacak engelliler için birkaç parça alet edevata ihtiyaç var.

DUBLE HAYIR OLACAK

Engellilerin rehabilitasyonunu ve yaşama tutunmalarını sağlayacak bu tesise yardım için hayırseverlere, kamu ve özel sektör temsilcilerine acil çağrı yapıyor ve “Duble hayır yapın” diyoruz.

İBRAHİM IRMAK YAZDI

++++++++++++++++++

HALİL SEZAİ İLE SUAVİ DE ROL ALACAK

YEDİ HAYAT

CANLANIYOR

Gülcan Gündoğdu, yıllardır sahnelerin tozunu yutmuş bir tiyatrocu. Kafaya koymuş  “Kızlar okusun”  diyor. Okuyamamış 7 sanat dalındaki 7 kızın hayatını beyaz perdeye aktarmak isteyen Gündoğdu, “Dram ve komedi bir arada olacak” diyor.

KOMEDİ&DRAM

Komedinin küfürle değil nitelikle yapılacağını, güzel mankenlerin değil, gerçek oyun yeteneği olan tiyatrocuların, sanatçıların görev alacağını belirten Gündoğdu, “Bu bir sosyal sorumluluk projesi aynı zamanda. Vizyon geliriyle engellilere makine alacağız” diye ekliyor.

SPONSORLUK ÇAĞRISI

Ödüllü yönetmen Cemal Çıldır’ın ilk uzun metrajlı filmi için, çekimlerin Ağustos’ta başlayacağını belirten Gündoğdu, “Tüm ekip hazır. Sadece bu güzel projeye destek olacak sponsorlara ihtiyacımız var. Onları da ilk müracat edenler olacak” dedi.

++++++++++++++++

KIRIN ŞU ZİNCİRİ

PATATES 20 KURUŞ

Ödemiş’ten 20 kuruşa yola çıkan patates, 110 km ötedeki İzmir’de 2 lira 49 kuruş, traktörü 300-400 lira olan karpuzun kilosu ise, 1 lira. Tarla ile market arasında fiyat uçurum değil, uzay boşluğu var. 

VATANDAŞA YARASIN

Çiftçi, “Kırın şu zincirleri de şehirdeki insanlar ürünleri ucuz yesin. Bu patates, karpuz tarlada çürüyüp gideceğine, vatandaşa yarasın” diyor.  

++++++++++++

DERİ KANSERİ İÇİN MÜJDE

Egzamaya ve romatizmaya iyi gelen Tokat Reşadiye ve Sulusaray ilçelerindeki kaplıca sularından yola çıkan GOÜ Doğa Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan Doç. Dr. Bilgi Hilal Çadırcı, 1.5 yıldır yaptığı araştırmanın sonucunu paylaştı.  

Kaplıcadaki etken maddenin melenoma denilen deri kanserine iyi geldiğini, kanserli hücrelerin kaplıca suyunun etkisiyle öldüğünü tespit ettiğini açıkladı.

++++++++++++++

ÇAMAŞIR SUYU İLE

TUZRUHU ZEHİRLİYOR

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Yanturalı, “Temizlik yaparken tuzruhunun üstüne çamaşır suyu dökmeyin, zehirlenirsiniz” diye uyarıda bulundu.

+++++++++++

Piyanonun genç yeteneği 

Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf piyano öğrencisi Idlin Arshinova, Viyana’da düzenlenen 2. Uluslararası Feurich Yarışması’nda, 15-19 yaş kategorisinde birinci oldu.

++++++++++

TEŞEKKÜRLER FOLKART

 Folkart, İzmir spor kulüplerine, İZVAK işbirliğiyle 1 milyon 534 bin liralık destek verdi. Bu örnek ile İzmir kulüpleri ve Folkart, birlik ve dayanışma tablosu sergiledi.

++++++++++++++++++++++

TRANSFER İÇİN

29.18 MİLYON EURO

 Göztepe, ‘’Efsanenin dönüşünü’’ sağlam kılmak için paradan sakınmıyor.

OĞUZ ÖRNEK

SIK DİŞİNİ GÖZTEPE

++++++++++++++++++++++++++++++

YAZARLAR

++++++++++++

FİKRET KALMUK

SAKİN ŞEHİR

+++++++++++

SEDAT KAYA

MÜJDE!. TOPRAK ANA HAMİLE..

++++++++++

Serra aytaç

EKONOMİMİZ KAYGAN

ZEMİNDE DANS EDİYOR

5’TE

++++++++++++++

METİN AYDINOĞLU

HIV NE, AİDS NE ?

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz