Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Haber Hürriyeti 157. sayı yine çok konuşulanlar arasında

www.haberhurriyeti.com İnternet Gazetesi’nin basılı yayın organı HABER HÜRRİYETİ gazetesi çok özel haberlerle hazırlanan 23 Nisan sayısı yine an çok konuşularlar arasına girdi.

06 Mayıs 2017 Cumartesi, 14:35

CAFER YARKENT KİTAPLARINI “BİLGİ TOPLUMU PROJESİ” YÜRÜTEN HABER HÜRRİYETİ’NE VERDİ VE…

28. KÜTÜPHANE GÜZELBAHÇE
ÇAMLI KÖYÜ’NDE AÇILDI

Haber Hürriyeti Gazetesi’nin Sosyal sorumluluk Projesi olarak sürdürdüğü Köylere Atatürk Çocukları Kütüphaneleri Projesi’nde 28. Durak Güzelbahçe Camlı Mahallesi (Köyü) oldu. Gazeteci Cafer Yarkent’in adının verildiği kütüphanenin açılışı tam bir şenliğe dönüştü.
AYDINLANMANIN YOLU, OKUMAK
Kütüphane’nin açılışında konuşan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Atatürk’ün aydınlanma devrimini, laik Türkiye Cumhuriyeti yaşatmanın yolunun okuyan ve sorgulayan gençlerin sayısının artmasıyla mümkün olduğunu belirtti.
GÜZELBAHÇE’YE İKİNCİ KÜTÜPHANE
Daha çok okuyan, daha çok sorgulayan bir toplum yaratmak için kütüphanelerin sayısının artması gerektiğini belirten Başkan İnce, “Daha önce Yelki’de kütüphane açmamıza öncülük eden Haber Hürriyeti’nin imtiyaz sahibi İbrahim Irmak’a teşekkür ediyorum” dedi.

Gazeteci Irmak da yaptığı konuşmada, Atatürk Çocukları Kütüphaneleri Koordinatörümüz Mesut Tim’le birlikte bir yolculuğa çıktıklarını belirtip, “Gönlümüzde tüm köylere kütüphane kurma sevdası var. Aydınlanma yolunda mum yakmaya devam edeceğiz” dedi.
+++++++++++++++++++++++++++++
BİLGİ TOPLUMU
KİTAPSIZ OLMAZ
Öğretmen Orotoryosu’nda çok güzel dizeler vardır.
“Ben mustarip bir öğretmenim ama
Kısa bir yol bilirim güneşe aya,
Bir yol bilirim
Hıçkırıktan kahkahaya…” der öğretmenimiz.
Ben de bir yol bilirim, karanlıktan aydınlığa,
Kitapların ışığında bilgi toplumuna uzanan…
İBRAHİM IRMAK YAZDI

++++++++++++
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN.
HABER HÜRRİYETİ

 

 

 

 

 

 

 

 

BIRAKMA O’NU ÇOCUK…

Bu fotoğrafı gördüğümde…
Ne denli duygulandığımı anlatamam…
Kelimeler yetersiz kaldı dudaklarımda…
Tuşlara dokunan parmaklarım ağlamaklı…
İliklerime kadar titremekteyim hâlâ
FİKRET KALMUK YAZDI
+++++++++++
40’ında 30’luk görünmek elinizde
Kontrolsüz güneşe maruz kalınınca, derinin orta kısmındaki elastiki bağlar zedeleniyor ve cilt sarkmaya, gevşemeye ve gerilme sonrasında eski yerine dönme yeteneğini kaybetmeye başlıyor.

++++++++++++

CAFER YARKENT YAZDI:
BİR TRANSFER HİKAYESİ…
Sabah’tan Hürriyet’e nasıl uçuruldum?
***
Rahmi Bey, elinde bir kağıt ile beni karşıladı. Yüzü asıktı. ”Evladım, Yazı işlerinde biz seni çok seviyoruz. Ancak Dinç Bilgin, yani bu gazetenin sahibi, sana yılbaşı primi çıkarmama engel oldu. Bu gazetenin sahibi, seni sevmiyor” dediğinde, dünyam kararmıştı. Artık Hürriyet’in davetini yeniden düşünmek zorundaydım.
*
Bu yaşıma kadar iki büyük ayrıcalıklı mutluluk yaşadım. Biri, Erol Simavi, sabah kahvaltısına çağırdığında, elime bir anahtar tutuşturdu: ”Bu villayı, kiraya ver çocuklarını okut”.
Diğeri, arkadaşım İbrahim Irmak, telefonda müjdeyi yapıştırdı: ”Cafer abi, senin adına kütüphaneyi bu cuma günü açıyoruz…”
+++++++++++++
Efelerin Ressamı’na
Halk Bilimi ödülü
Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Derneği (HAMOY), Yurt içinde ve yurt dışında Türk kültürünü resim sanatıyla başarı ile temsil eden Türk Kültürü’ne eşsiz değerler katan Ödemişli Efelerin Ressamı Mustafa Ali Kasap’a Halk Bilimi Ödülü’ne layık buldu. Kasap ödülünü Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle aldı. Öte yandan Efeler resim sergisi Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin 25.yıl etkinlikleri çerçevesinde Tıp Tarihi Müzesi’nde görücüye çıkan Ressam Mustafa Ali Kasap’ın eserleri 10 gün sanatseverlerin izlenimine açık olacak.
++++++++++++++
EN GEÇ TEMMUZ’DA
HİZMETE GİRECEK

Geçtiğimiz yılın Mart ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Ödemiş Mezbahası, Avrupa Birliği standartlarındaki yeni donanımıyla en geç Temmuz’da hizmete giriyor. Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ihale kapsamında, mezbaha içindeki tüm eksik makine ve ekipmanın kurulumu yapılıyor.

+++++++++++++++++++++
Uzman Doktor Ercan Olut uyardı:
GENÇLERDE SPERM
SAYISI DÜŞTÜ
Çocuk sahibi olunması için annenin yumurtasının yanında sağlıklı bir sperme ihtiyaç var. Son zamanlarda spermiyogram tetkiklerinde özellikle gençlerde sperm sağlığında azalmalar dikkati çekiyor.
NELERDER ETKİLENİYOR
Bunun sebebi gençlerin seksüel hayatlarına dikkat etmemeleri, günümüz şartlarında yiyeceklerde, içeceklerde ve yaşam tarzlarında uygun koşullar ve özensiz bir düzen, psikolojik etkenler spermleri etkilediği kanısındayım.
RÖPORTAJ: METİN AYDINOĞLU

+++++++++++++
SEDAT KAYA YAZDI 9’DA
KARADUT
ZAMANI
++++++++++++
MESUT TİM YAZDI
KONUŞMAK
YAZMAK…
++++++++++++++++++
SERRA AYTAÇ YAZDI
EMEKLİLİKTE
YAŞA TAKILANLAR
++++++++++++++++
LEVENT EKİZOĞLU YAZDI
EMPATİ
KAVRAMI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz