”

HA 10 NİSAN POLİS BAYRAMI, HA 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI…

Bir başkasının acısı varken, kutlama yapamıyorum ben.

22 Nisan 2019 Pazartesi, 23:40

HA 10 NİSAN POLİS BAYRAMI,

HA 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI…

İkisini de kutlamayı hak etmiyoruz biz.

Poliscanlar darılmış, ”abla sen de mi unuttun bizi” diye sitemler geldi. Sizi unutursam kanım kurusun dedim, sessiz çığlığa ses gelir mi diye sağır duvara bir kez daha dokunayım dedim.

Bu işin bahanesi yok, bilerek yazmadım.

Onlarca polis intihar ederken, sosyal medya sayfalarında psikolojijk baskı (mobing) haberlerini okurken, ”hepinizi alnınızdan öpüyorum” diyenler utanmadı ama, ben utandım ”Polis bayramınız kutlu olsun” demeye.

Önce şu konuyu açıklığa kavuşturalım. Öyle basit ailesel nedenlerle hiç kimse canına kıymaz. Canına kıyan, çaresizliğin pençesinden kendini kurtaramadığı için bu yolu seçer. Elinden tutanı, ”halin nedir” diye soranı olmadığı için canından, sevdiklerinden vazgeçer.

Bunları sormak da devletin işidir. Çünkü polis devletin polisidir. Çorabının rengine varana kadar her halta burnunu sokanların sorması gereken tek soru ”derdiniz ne”dir. Şimdi yine bana kızanlar olacak ama, kızmadan önce şunu düşünün. Bir hafta içinde farklı illerde altı poliscan canına kıydı. Kim duydu, kim araştırdı, kim çare aradı? Sorulara yanıtınız yoksa, üzgünüm ama ben haklıyım, kusura bakmayın.

3600 ek gösterge hakkı zaten yılan hikayesine döndü artık umudumuz kalmadı gibi, ama can verenlere, polisin sorunlarına, polisin çaresizliğine bu kadar sessiz kalındığı bir ortamda Polis Bayramı diye isimlendirilen haftayı kutlama, bana yakışmaz diye düşündüm.

Aynı şey 23 Nisan Çocuk Bayramı için de geçerli.

Hala birileri rahatsız oluyor diye 23 Nisan Kutlamaları sudan sebeplerle iptal ediliyorsa, hala çocuklara uzanan eller kırılmıyor, yok  şerefsize indirim verelim takım elbise giydi, yok çocuğun rızası vardı bağırmadı diye, bu şerefsizliğe kılıf uyduruluyorsa, bu rezilliğe ”bir kereden bir şey olmaz diyebilen şeref yoksunu ahlaksızlar hala nefes alıyorsa, kusura bakmayın ama Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza sunduğu bu bayramı kutlamaya da yüzümüz yok artık bizim.

Ama ”biz zaten kendimiz için yapıyoruz kutlamaları” diyorsanız buyrun kutlayın. Benim canım babamdan aldığım terbiye, bir başkasının acısı varken, kutlama yapılmayacağı yönündedir.

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ, SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN KOZANOĞLU BİÇKİN

3 Yorum

 1. sinan Aldal

  23 Nisan 2019 at 11:27

  Yine tam on ikiden vurmuşsunuz Beyhan hanım. Kaleminize emeğinize sağlık.

 2. H.ali Kahraman

  23 Nisan 2019 at 11:44

  Hocam kaleminize sağlık

 3. Özgün AKGÜN

  23 Nisan 2019 at 22:01

  Beyhan Hanım merhaba,yazılarınızı eksiksiz takip ediyorum ama buradan yorum yazmayı pek sevmiyorum sebebi ise bu mecra da insanın nerede samimi, nerede ciddi, nerede vurdumduymaz olduğu belli değil.insan karşısına geçip konuşamadığı sözleri,burada atış serbest kuralına uygun olarak enini sonunu tartmadan sarfedebiliyor.polis çevreniz oldukça fazla,merak ettiğim bir şey sormak istiyorum onlara,pazar günü ülkemizde vahim bir linç olayı yaşanıyordu.(bu benim görüşüm)ama devlet büyüklerime göre müessif bir protesto eylemi imiş.saldırganlara ‘Değerli arkadaşlar diyen bakan bile çıktı.utanmadan mesajınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz diyebildi.Neyse polis arkadaşlarıma sorum şu;Dünkü olayda T.V’DEN GÖRDÜĞÜM KADAR YAZIYORUM POLİSLER NİÇİN BİBER GAZI SIKMADI? SALDIRGANLARA,BİR DE EN UFAK BİR KAVGA BÜYÜMEYE BAŞLADIĞINDA HAVAYA ATEŞ EDERLERDİ TOPLUMU DAĞITMAK İÇİN BU VE TAZYİKLİ SU SIKILMASI NİYE DENENMEDİ.pazar gün kü OLAYIN SICAKLIĞIYLA POLİS ARKADAŞLARA SAYDIRDIM.(HAKARET VE KÜFÜR KULLANMADAN).AMA PAZARTESİ GÜNÜ EMNİYET GENEL MÜDÜRÜNÜN ANONSUNU DUYUNCA, SADECE ONDAN ÖZÜR DİLEDİM.BÖYLE BİR GENEL MÜDÜR ONLAR İÇİN DE BİZİM İÇİNDE BİR ŞANS(BU DA BENİM ŞAHSİ GÖRÜŞÜM).iyi günler diliyorum polis camiasına da selamlarımı iletiyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz