Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Gözü Ajda’nın koltuğunda

Çarkıfelek yarışmasının ilk manken hosteslerinden Maral Akalın çok iddialı geliyor.

18 Eylül 2018 Salı, 22:58

“SARIŞININ ADI”

Dağı taşı, taşı toprağı altın dedikleri medeniyetler kentinde Eylül ayının en güzel demlerinde olmanın sevincini yaşarken diğer yandan içim başka kıpır kıpır… Neden mi diyeceksiniz sevgili okur?

16 Eylül Pazar günü İstanbul Caddebostan sahilinde Mehmet Ali Erbil’in sunduğu Çarkıfelek yarışmasının ilk manken hosteslerinden Maral Akalın ile gazetemiz adına röportaj yaptım. Oldukça heyecanlıydım. ‘Mehmet Ali Erbil’i güldüren Sarışın’ olarak tanınan Maral Akalın ile saatlerce süren sohbetimiz sırasında kendisinin gösterişli yaşamının olmasına karşın insanlığında ve de hanımlığından taviz vermeyen mütevaziliğini görünce hem çok şaşırdım, hem de kendisini fazlasıyla takdir ettim.

Almanya doğumlu Maral 1989 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapıyor. Ülkesine sevdalı, ülkesi için çırpınan çok naif güzel bir yüreğe sahip. Henüz lise yıllarında tiyatro ve keman dersleri alan sesi de epey güzel ve yumuşak olan Maral Akalın’ın ilk gençlik yıllarında en büyük hayallerinden biri güzellik yarışmasına katılmakmış. Foto Serengil ücretsiz çekilecek fotoğrafta tek şart bikinili ya da mayolu olma zorunluluğu karşısında yarışmaya katılmaktan vazgeçen 19 yaşındaki Maral birkaç sene sonra yarışmacı olarak katılmış olduğu Çarkıfelek yarışmasında hanımefendiliği kendine has duruşu ile Mehmet Ali Erbil’in dikkatini çeker. O sıralarda yarışmanın hosteslerinden Asena programdan ayrılınca Erbil, Maral’ı hostes yapar.

Maral’ı seçmesinin en önemli nedenlerinden biri de aralarında çıkarsız sevginin oluşudur.  Aynı zamanda  Maral’ın zeki esprili ekrana yakışır oluşu çarkıfelek gibi önemli bir yarışmanın hostes kriterlerine uygun oluşu… Ben sözün burasında Mehmet Ali Erbil ve abi kardeş ilişkisi biraz garip değil mi diyorum. Maral da başlıyor anlatmaya: ’ Aslında Mehmet Ali Bey o kadar saygılı bir beyefendi ki sadece kişisine göre davranıyor, hepsi bu. Kulisin arkasında her şey o kadar farklı ki size nasıl anlatayım diye bir iç geçiriyor. Manken hostesler adeta kuyrukta pide bekleyenler misali Mehmet Ali Beyin odasının kapısında bekleşirler. Hemen hepsinin birkaç menfaati vardır. Bunu bilen Mehmet Ali Bey herkese hakkettiği üslupla konuşur. Kendisinin bana hiçbir şekilde bir yanlışlığı çirkin bir davranışı olmadı. Tam aksine bir gün kendisine gelen bir çok hediyenin içinden bana bir  tespih hediye etti. Her zaman bana seviyeli davranmış hiçbir saygısızlık yapmamıştır. İnsanın adı bir kere çıkmasın derler ya hakikaten öyle … Bir manken hostesin çıkarı yoksa edebini illa ki muhafaza eder; belli bir menfaat ya da beklentisi olursa kendi yanlışını kendisi yapar.  Çarkıfelekten önce yine Mehmet Ali Erbil’in sunuculuğunu yaptığı Türkiye’nin 50 zeki Sarışını yarışmasında da yer alan Maral Akalın’ın bir ara  Fox ekranlarında Paris Hilton’a benzerliği bile  konuşulmuştu. Hande Ataizi’nin sunduğu En Çekici yarışmasında da adından söz ettirdiğini öğreniyoruz. Kameralar karşısında olmayı seven Maral’ın müzik ile de yakinen ilgilenmesi dikkatlerimizi çekiyor.  Uzun yıllar keman ve ses eğitimi alan Maral’ın on parmağında on marifet var dersek hatalı olmayız.

Çarkıfelek’te bulunduğu sıralarda fanlarının olduğunu da öğreniyoruz. Cafcaflı yaşam onu hiç şımartmamış. İstanbul’da sade mütevazi bir yaşam sürmekte olan sevgili Maral Akalın’ın bir ayağı Avrupa’da; ama dediğimiz gibi o buraya bağlı ülkesine sevdalı… Şu sıralar yarım kalan şan eğitimini tamamladıktan sonra albüm hazırlığı için stüdyoya girecek. Söz ve besteleri kendisine ait olacak.

İdol olarak Ajda Pekkan’ı kabul ediyor ve kendisinin ses rengini onda gördüğü için çok iddialı konuşup en yakın zamanda onun tahtını elinden alacağım; artık emekliğe ayrılıp; süperstarlığını bana bıraksın diyor. En yakın zamanda single albümüyle Ajda’yı sollarım diye de ekliyor.

Maral’a hem özel hayatında hem sanat hayatında başarılar diliyoruz.

www.haberhurriyeti.com / Ümran Gökboğa

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz