Son Dakika
17 Temmuz 2019 Çarşamba

Gode Cengiz’i düşünün, çalışın, oynayın…

Riva’ya davet edilen Doğukan İnci, Mert Mahir Sağlam, Melih Çanlı’yı ve emeği geçenleri kutlarım…

19 Ekim 2018 Cuma, 16:10
Alt yapı harika, ya üst yapı ?
Temel sağlam ama, bir de çatıdan su akmasa.
3.Lig’de, profesyonel ligde bir türlü dikiş tutturamayan Karşıyaka’yı BAL’a düşme endişesi sararken, alt yapıda cevherler yetişiyor.
1999 doğumlu Doğukan İnci U-19 Milli takıma seçilme başarısı göstermişti.
Çok iyi futbolcu olacak.
Doğukan ile sevindik şimdi de 2005 doğumlular Mert Mahir Sağlam ile Melih Çanlı’dan güzel haber geldi.
Melih ile Mert Mahir İzmir bölge seçmelerinde de dikkat çekti.
U-14 Milli Takımlar Bölge Karmaları kampı için Riva Tesisleri’ne davet edildi.
Evlatlarımızın yetişmesinde, Milli kampa seçilmesinde emeği geçen başta antrenör, idealist, bilinçli eğitmen Fuat Karapınar hocama.
Sevgili yönetici, KSK alt yapı başkanı Tayfun Yumgul ile Alt Yapı yöneticisi Erol Özgür’ü kutlarım.
Emeklerine, yüreklerine sağlık.
Milli takım forma giyme şansı yakalayan Doğukan, Melih ile Mert Mahir’e eski bir futbol hakemi, spor yazarı büyükleri olarak nacizane bir kaç sözüm olacak.
‘Gençler boş işlerle uğraşmayın, sordum soruşturdum dersleriniz de güzelmiş, okumayı seviyormuşsunuz. Aferin size okuyun, araştırın, düşünün. Beyniniz güzelliklerle donanırsa daha güzel oynarsınız. Sağlığınızın kıymetini bilin, zararlı şeyler yemeyin içmeyin. Hep güzel düşünün, pozitif olun. Şimdilerde göz önünde olan adına büyük topçu denen ama bir türlü sporcu olamayan tipler gibi olmayın, davranmayın, siz Karşıyakalısınız, İzmirlisiniz, ona göre. Gode Cengiz gibi oynayın, Metin Oktay gibi oynayın, Seyfi Talay gibi oynayın, Fevzi Zemzem gibi oynayın, Nevzat Güzelırmak gibi oynayın, Sait Altınordu gibi oynayın, Tarık Gencay gibi oynayın, Özcan Altuğ gibi oynayın. Boş, uyduruk gazete haberleri, televizyonda futbol programları izleyeceğinize bol bol kitap okuyun, hayal gücünüzü geliştirin, satranç oynayın, adlarını yazdığım büyüklerimizin yaşamını okuyun. Futbol Oyun Kuralları’nı iyi öğrenin. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu. Kuralları bilin ki kendinizi de hakemi de aldatmayın, rakibiniz de olsa futbolcu kardeşinizin emeğini çalmayın, haksızlık yapmayın, doğru olun dürüst kalın. Şimdiki olun böyle kalın. Okuyun ki, büyük futbolcu daha doğrusu büyük sporcu olun, Yolunuz da bahtınız da şansınız da açık olsun, Allah utandırmasın, sevgilerimle. O tertemiz alnınızdan öperim, sizinle gurur duyuyorum. Milli formanın hakkını verin hadi canlarım benim, sizlere Türk Futbolu’nun çook ihtiyacı var’
www.haberhürriyeti. com / Metin AYDINOĞLU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz