Son Dakika
16 Kasım 2019 Cumartesi
”

Göçük Altında Kalan İşçilerin Ailelerinden Tepki

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin metro vagonları için yaptırdığı yeraltı otoparkında gerçekleşen göçük altında işçilerin aileleri tepki gösterdi.

14 Mart 2019 Perşembe, 10:03

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir firma aracılığı ile yaptırdığı yeraltı otoparkının inşaatında meydana gelen göçükte, haber alınamayan işçilerin aileleri tepki gösterdi. Göçük altında kaldığı tahmin edilen bekçiler, Mehmet Çiftçi ve Mehmet Ali Yalçın’ın yakınları arama kurtarma çalışmalarının yavaş ilerlediğini söyleyerek,  görevlilere tepki gösterdiler.

Kayıp yakınlarının verdiği tepkiler üzerine AFAD görevlisi bir kişi ailelerin yanına gelerek,  çalışmalara ilişkin bilgi verdi.  Görevli, göçük alanında olması gerektiği gibi çalıştıklarını, bu süreci hızlandırmaları halinde yaşama şansını azaltacakları endişesini taşıdıklarını söyledi. Aile bireylerinden bazıları, çalışmaların yapıldığı alana götürüldü.

“İhmallerin asla peşini bırakmayacağız” 

Kayıp bekçilerden Mehmet Çiftçi’nin kızı Mehmet Adalet Şen (41) ise, “Sabahtan beri demir seyrediyoruz. Bitmeyen bir inşaatın üzerinde bu kadar demirin ne işi var? Ayrıca sürekli oradan su akıyor. Balçık var, burada neden inşaat yapılıyor? Burada benim babam olmayabilirdi, başkası da olabilirdi. Burada ihmal var. Mühendisler, müteahhitler bunu görmüyor mu? İnsanların canı yanıyor. Sadece demir çıkardılar, iki cana ulaşamıyorlar. Canımız yanıyor. İhmallerin asla peşini bırakmayacağız” dedi.

KAYNAK:CNNTürk

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz