Son Dakika
22 Kasım 2019 Cuma
”

Göçmen Kaçakçılığı davasında 2 başkana tahliye

MHP Karaburun eski İlçe Başkanı F.Z. ile Karaburun Ülkü Ocakları eski Başkanı M.K., adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

17 Temmuz 2019 Çarşamba, 23:50
Karaburun’da göçmen kaçakçılığından tutuklu eski başkanlara tahliye
Bahri Karataş ( KHA) 
İzmir’de, ‘göçmen kaçakçılığı’ suçundan tutuklu olan MHP Karaburun eski İlçe Başkanı F.Z. ile Karaburun Ülkü Ocakları eski Başkanı M.K., tahliye edildi.
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karaburun’da, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmeye çalışan kaçak göçmenlere yönelik geçen 10 Nisan’da operasyon düzenledi. Operasyonda 30 kaçak göçmen yakalanırken, aralarında MHP Karaburun eski İlçe Başkanı F. Z. ile Karaburun Ülkü Ocakları eski Başkanı M.K.’nin de bulunduğu 6 şüpheli, organizatör oldukları iddiasıyla gözaltına alındı.
Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 6 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kaçak göçmenler ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Karaburun Asliye Ceza Mahkemesi’nde  Çarşamba günü görülen davanın ilk duruşmasına 6 tutuklu sanık ile  sanıklardan MHP Karaburun eski İlçe Başkanı F.Z. ile Karaburun Ülkü Ocakları eski Başkanı M.K. ile avukat Tayfun Çavdar katıldı.
F. Z. ve M.K.ile birlikte 5 kişi,adli kontrol şartı  ve yurt dışına çıkma yasağı uygulanması şartıyla tahliye edilirken, Filistin uyruklu organizatörün tutukluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ileri tarihe  ertelendi.
Duruşma sonrası açıklama yapan  F.Z’ nin  Avukatı Tayfun Çavdar, ” Bugünkü  yapılan  duruşma ilk  aşamaydı.  Davanın sonunda beraat kararını alacağımıza inanıyorum. Atfı cürümle karşı karşıya olduğumuzu tüm ülke ve tüm İzmir görecektir ” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz