Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Geleceğin müzisyenleri için seferberlik sürüyor

İzmir Bornova’da ücretsiz olarak verilen eğitim, 3. yılını doldurdu. Sosyal sorumluluk projesi 2019 yılında da devam edecek.

09 Kasım 2018 Cuma, 14:58
İzmir Bornova'da ücretsiz olarak verilen eğitim, 3. yılını doldurdu. Sosyal sorumluluk projesi 2019 yılında da devam edecek.

Müzik eğitimi olanağı sağlamak üzere 112 Bornovalı dar gelirli çocuklardan Bornova Belediyesi’ ile Cevdet İnci Eğitim Vakfı işbirliğinde oluşturulan  orkestrada artık üfmeli çalgılar da sahne olacak. Projenin devamıyla ilgili protokol, Bornova Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçti. Şef Tolga Akın yönetimindeki Orkestra, 23 Nisan’da, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile aynı sahneyi paylaşacak. Geleceğin müzisyenleri proje kapsamında ücretsiz olarak eğitim alıyor.

Bornova Belediyesi’nin Cevdet İnci Eğitim Vakfı işbirliğinde ilçe sınırları içerisindeki dar gelirli ailelerin çocuklarına ücretsiz olarak müzik eğitimi olanağı sağladığı proje 2019 yılında da gelişerek devam edecek. Müzik eğitimi aracılığıyla çocukların hem kişisel gelişimine katkı koymak hem de akademik olarak müzik hayatına devam etmeleri sağlamak amacıyla 3 yıl önce başlayan projenin devamıyla ilgili olarak hazırlanan işbirliği protokolü, Bornova Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçti.

Bornova Belediyesi Naldöken Kültür Merkezi’nde Uluslararası bir teknik olan “El Sistema” tekniğinin uygulandığı eğitimleri alan çocuklar, bu yıl ilk kez üflemeli çalgılarla sahnede olacak. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimi her şeyden çok önemli. Bu nedenle eğitim alanında yaptığımız çalışmaları temel görevlerimiz arasında görüyoruz.  Bu anlamda üç yıl önce başlatığımız projenin gelişerek büyüdüğünü görmek çok güzel. İnanıyorum ki; bu orkestradan çok değerli sanatçılar çıkacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri