Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN YENİ GÖZDESİ ÖĞRENCİ EVLERİ

Yatırımcıya sekiz yılda geri dönebilecek alternatif bir yatırım Fırsatı

04 Şubat 2018 Pazar, 18:12

Türkiye’ de yedi milyon üniversite Öğrencisi olduğunu biliyor muydunuz?
2018 verilerine göre bu rakama 400 bin yeni öğrenci daha katılacağını da hesap edersek yeni dönemde Öğrenci Evlerinin fark yaratacağı gerçeğini gözler önüne seriyor.
Genç nüfusun artması ve Üniversitelerin  büyümesini de dikkate alacak olursak öğrenci evi ihtiyacı Türkiye’ de Gelişmekte olan bir alan olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Üstelik mevcut yurtların eski ve yeterli donanıma sahip olmaması da öğrencilerin barınma alanlarını ciddi anlamda hüsrana uğratıyor. Apart, yurt ve dairelerde konaklama savaşı veren öğrenciler için kolay ulaşılabilirlik ve okula yakın olması maliyet açısından önemli kriterlerden sayılırken, alışveriş imkanı ve Spor tesislerini de içine alan öğrenci evleri öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap veriyor.
Yatırımcıya sekiz yılda geri dönebilecek alternatif bir yatırım Fırsatı da sunuyor. Üstelik düzenli artan bir kira geliri yaratarak yatırımcısını mutlu edebilecek cinsten bir alternatif. Devletimizin ve özel yurtlarımızın toplam kapasitesi sadece 800 bin ile sınırlı. Matematiksel düşünürsek 3.2 milyon öğrenci evine daha ihtiyaç doğacağı kesin.
Yatırımcılar için kiracı bulma derdi olmayan, lokasyon olarak üniversitenin yanı başında, sosyal ve kültürel anlamda aktivitelerin yoğun olduğu yeni öğrenci evi projeleri önümüzdeki dönemde popüler olacağa benziyor.

www.haberhurriyeti.com / SERRA AYTAÇ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz