Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Fena kısıldım dostlar

Protestocu gençlere polisin kötü davranmasını eleştirdim, başıma taş yağdırdılar. Yağdırdılar değil, yağdırdı… Kimdi o diyecek olursanız hemen bildireyim, Beyhan Biçkin adında bir köşedaşım…

03 Ekim 2013 Perşembe, 13:40

Protestocu gençlere polisin kötü davranmasını eleştirdim, başıma taş yağdırdılar. Yağdırdılar değil, yağdırdı… Kimdi o diyecek olursanız hemen bildireyim, Beyhan Biçkin adında bir köşedaşım… Evet arkadaşımız www.haberhurriyeti.com un köşe yazarlarından biri.

“Yanlış yanlış üstüne” başlıklı yazımın bir kısmını beğenmiş, geri kalan kısmını beğenmemiş. Türk polisini toptan karalıyormuşum. Yazım herkes tarafından böyle anlaşıldıysa hatamı düzeltiyorum. Polislerin arasında elbette pırlanta değerinde pek çok vatan evladı var. Onlara selamlar yolluyorum, saygılar sevgiler sunuyorum.

Bu köşe arkadaşıma gelince, ona ünlü paylaşım sitesi Fecebok’tan yanıt yazdım.

“SENİN PENCEREDEN BAKINCA HAKLI GİBİ GÖRÜNÜYORSUN BEYHANCIĞIM AMA, UNUTMA Kİ, BENİ UÇAĞIN KAPISINDAN ÇEVİREN BENİM POLİSİM NE KADAR SIKINTI ÇEKTİĞİMİN VE HANGİ ZARARLARA UĞRADIĞIMIN FARKINDA BİLE DEĞİL. VE BENİ ÇEVİRMEYE HAKKI YOKMUŞ. BUNU DA SEN BİLİYORSUN”

Hay bu satırları yazmaz olaydım. Ne yanıt verdi, biliyor musunuz?

“Kötü örnek emsal teşkil etmez miş mi ne?”
Allahım, Bu Beyhan’ın Mecelle’den de haberi var. Nasıl bir çetin cevize çarptım ben. Şöyle devam ediyor:
“Hep diyorum yine diyeceğim. Havaalanında yanlış işlem yapan polisin ceremesini neden şu anda Hakkari’nin bilmem ne tepesinde görev yapan polis de çeksin? Genelleme yanlış. Her konuda.”

Teslim olmaktan başka çıkar yol var mı? Yelkenleri suya indirdim. Şöyle bir yanıt verdim:

“YAZIMDA SÖZ ETTİĞİM POLİS İLE HAKKARİ’DE GÖREV YAPAN POLİS ELBETTE BİR DEĞİL. YAZIMDA SÖZ KONUSU ETTİĞİM POLİSİN HANGİ POLİS OLDUĞU YETERİNCE ANLAŞILAMIYORSA, AÇIKLIK GETİREYİM. BİBER GAZINI ACIMASIZCA SIKAN, VUR DEYİNCE ÖLDÜREN, GÖSTERİCİ GENÇLERİ DÜŞMANMIŞ GİBİ HIRPALAYAN POLİSTEN SÖZ ETTİM. VE BUNLAR ARASINDA İŞTE O GÖREVİNİN SINIRLARINI ÖĞRENMEKTEN GERİ DURAN SINIR POLİSİ DE VAR. BİRİ ELİNDEKİ BİBER GAZI İLE İNSANA KASTEDİYOR. DİĞERİ DE ELİNDEKİ YETKİYLE… YOKSA HAKKARİ’DE GÖREV YAPAN POLİS BENİM BAŞIMIN TACI… BEBEM.”

Şimdi şu “BEBEM” sözcüğünden yakalamış olmalısınız, Internet ortamında benimle çatır çatır kavga eden benim küçük kızım Beyhan Biçkin. Ben şimdi ne diyeyim? İbrahim Irmak
Üzerindeki hatırımı kullanarak bu genç bayanı siteden kovdursam son zamanlarda bu yola sıkça başvuran tepemizde oturan biriyle benzeşirim ki, Allah canımı alsın ona benzetilmeyeyim.

Ne yapayım? Annesi Hayriye Kozanoğlu’ya şikayet etsem, onlar kırk yıldır ana kız dayanışması içindeler. Yine ben zararlı çıkarım. Yoksa “Bayağı yürekli bir çocuk yetiştirmişim” diye övüneyim mi?

Hak bellediği yolda ilerlemekteyken babasına bile “Haklı değilsin” diyebilen bir dik duruşa sahip evlat. Babasının hatırı için bile babasına “Eyvallah” etmeyen Cumhuriyet kadını. Yazlıkta deniz kıyısında balon satıcısında gördüğü bir yüzünde Mustafa Kemal Atatürk, diğer yüzünde Türk bayrağı bulunan balonu satın alabilmek için tanımadığı bir ağabeyden beş lira borç alan on iki yaşında Kaan’ımın annesi;

Bitmedi, Kopenhag Üniversitesi’nde tarih okumaya başladığından bu yana Atatürk’ün Nutuk adlı eserinin İngilizcesini elinden düşürmeyen yirmi bir yaşında Anıl’ımın annesi… “Ya senin yanında yeri ne?” diye soracak olursanız, onu da siz tahmin edin artık…

www.haberhurriyeti.com /Zeynel KOZANOĞLU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz