Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Favori; SOYER, Plase; ÖZKAN, Sürpriz; KOCAOĞLU

Ankara’da on durum; İzmir, İzmir’e karşı.

16 Ocak 2019 Çarşamba, 10:27
Ankara'da on durum; İzmir, İzmir'e karşı'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda CHP’de günlerdir süregelen kaos bugün sona eriyor. Son durum; CHP, CHP’ye, İzmir, İzmir’e karşı.

Millet İttifakı’nda, beklentilerin aksine İYİ Parti’den yana İzmir’de adaylık belirlenmesinde direnç söz konusu olmadı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e en yakın ve danışman ismi Suat Çağlayan’ın Tunç Soyer’e sıcak bakılmasını sağlamasının söz konusu durumda etkisi büyük. Adaylıkta son bir kaç saate Tuncay Özkan, Murat Bakan iç sürtüşmesine Aziz Kocaoğlu’nun ‘ Tunç Soyer olmasın kim olursa olsun ‘ ortamı ile girildi. Ankara’daki hava Tunç Soyer’den yana esmekle birlikte, içten içe kaynatılarak pişme noktasına getirilen ‘Kriz Yönetimi Stepnesi’ tabir edilen Aziz Kocaoğlu durumu da var. Parti içi dengelerin çökme noktasına getirildiği İzmir adayı konusunda çıkmaz noktasına gelinmesi durumunda ‘Kocaoğlu’ isminin de ilan edilmesi ihtimali beklentisi de sürpriz olmayacak duruma geldi.

İzmir gazetecisi ve partilisi ile nerede ise Ankara’da. Haberi yayına hazırladığımız saat 09.30 itibarı ile dün Ankara’ya davet edilen Aziz Kocaoğlu, yoğunluk kaynaklı doğan Kılıçdaroğlu ile görüşme beklemede 22. saatini doldurmak üzereydi. Saat 10.30’da başlayacak Parti Meclisi oylaması öncesinde Kocaoğlu ile CHP İl Başkanı Deniz Yücel’in, Kılıçdaroğlu tarafından son değerlendirmeye alınması bekleniyor. Ardından yapılacak Parti Meclisi toplantısını, saat 14.30′ daki Merkez Yürütme Kurulu’nun aday oylaması izleyecek.

Sonuç;

Favori Tunç Soyer, plase Tuncay Özkan, sürpriz Aziz Kocaoğlu!

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz