Evde Bakım Yardımına Yeni Düzenleme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen ikramiyenin, evde bakım yardımı alan engellilerin gelir şartlarına artış olarak yansıması ve bu nedenle yardımların kesilmesi hakkında düzenlemeye gidildiğini açıkladı.

15 Şubat 2019 Cuma, 13:29

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kurban ve Ramazan bayramlarında emeklilere verilen ikramiyelerin, evde bakım yardımı alan engellilerin yardımlarının kesilmesine neden olmayacağını duyurdu. TBMM Genel Kurulu’nda gündeme gelmesi beklenen yasa teklifi ile bayram ikramiyeleri, evde bakım yardımı hesaplamalarının dışında tutulacak. Söz konusu düzenlemeyle ‘Sosyal Hizmetler Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Verilen Kanun Teklifi Taslağı’na, ‘5510 sayılı kanunun ek 18’inci maddesi uyarınca Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen bayram ikramiyeleri hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir hesaplamasına dahil edilmez’ cümlesi eklenecek.

Bakan Selçuk, yapılacak yeni düzenlemeyle bayram ikramiyelerinin hane içinde kişi başına düşen gelir hesaplamasına dahil edilmeyeceğini ve evde bakım yardımı alanların mevcut yardım ile hizmetlerden faydalanmaya devam edeceğini kaydetti.

KAYNAK: Arda ERDOĞAN/ANKARA(DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu denizli masaj salonu tekirdağ masaj salonu diyarbakır masaj salonu