Son Dakika
20 Ağustos 2019 Salı
”

EÜ HASTANESİNDE GREV KAPIDA

Ege Üniversitesi yönetimi tarafından döner sermayede yapılan kesinti Türk Sağlık İzmir Üniversiteler Şubesi ve SES Sendikası tarafından protesto edildi.

13 Mart 2019 Çarşamba, 17:13

Ege Üniversitesi yönetiminin döner sermayede kesintiye gitmesi sağlık çalışanları tarafından protesto edildi. Türk Sağlık İzmir Üniversiteler Şubesi ve SES Sendikası hastanede ortak basın açıklaması yaptı.Basın açıklamasında döner sermaye kesintisinden vazgeçilmediği takdirde iş bırakma da dahil her türlü eylemin yapılabileceğine vurgu yapıldı.

Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin “Çalışanlarımıza yüzde 10 döner sermayesi şoku yaşatıldı. Doğal olarak bir yıl önceki Ocak ayı döneri ile nerdeyse aynı oranda döner sermaye ödemesine mahkum edildi” diye konuştu. Üniversite hastanelerinin üçüncü basamak sağlık hizmeti sunduğunu iş yükü, hasta fazlalığı açısından yoğun olduğuna değinen Zengin” Ege Üniversitesi yönetimi çalışan aleyhine çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Özellikle birim paraları, Biyokimya birimine 15 buçuk saat nöbet ücreti ödemesi, icap nöbet ücretlerinin kesilerek çalışana izin ve ücret verilmemesi, mali kriz gerekçesiyle de döner sermaye kesintisi yapan yönetimi yaptığı bu uygulamalardan bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

  ‘UYARIMIZI YAPMIŞ OLALIM’

Döner sermayede yapılan yüzde 10 oranında azalmaya gidilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Zengin, ” Türk Sağlık- Sen İzmir Şubesi olarak bu konuda son uyarımızı da yapmış olalım. Bu konuda ısrar edilirse iş bırakma dahil her türlü eylemi gerçekleştireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın”diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz