Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Ergun Türkcan’ın gözünden Mülkiye

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nce düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ergun Türkcan idi.

20 Kasım 2014 Perşembe, 12:54

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nce düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ergun Türkcan idi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi binasında gerçekleşen söyleşide Türkcan,1960’lı yıllardan 21. Yüzyıla Mülkiye konulu söyleşisinde birbirinden ilginç konulara değindi.

Osmanlı tarihinden dünya savaşlarına, Tübitak’ın ilk kuruluş günlerindeki anılarından bugünün gençlerinin kitaptan ne kadar uzak kaldığına kadar pek çok konuda anılarını paylaşan Türkcan “Günümüzde öğrenciler artık kitap okumuyor, kitap okutmak isteyen öğretmenlere, hocalara da ‘yetersiz’ gözüyle bakıyor” derken bir noktada eğitim ve öğretimde geldiğimiz noktayı da vurgulamış oldu.

Gerek Osmanlı’nın gerekse Türkiye’nin tarihinin tam olarak bilinmediğini ve tarih konularında araştırma yapmanın neredeyse olanaksız olduğunu da sözlerine ekleyen Türkcan “1960’lı yıllarda at arabaları ile seyahat ettiklerini, o yıllarda sabit telefon sahibi olmanın bile çok büyük bir ayrıcalık olduğunu ve bugün telekomünikasyon teknolojisinde geldiğimiz durumu düşününce kısa zamanda çok büyük ilerleme kaydettiğimizi” belirtti.

Toplantı sonunda İzmir Mülkiyelilerle birlikte anı fotoğrafı çekildi ve Prof. Dr. Ergun Türkcan’a günün anısına İzmir Mülkiyeliler Derneği Başkanı Aslı Tengiz tarafından plaket takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz