Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Engellilere özel 19 Mayıs kutlaması

İzmir’de bazı engelli derneklerinin ortaklaşa organize ettiği “engelliler eğleniyor” etkinliğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.

21 Mayıs 2016 Cumartesi, 10:38

İzmir’de bazı engelli derneklerinin ortaklaşa organize ettiği “engelliler eğleniyor” etkinliğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında sosyal sorumluluk projeleriyle bilinen ve “Mikrop Hikmet” sahne adıyla tanınan İzmirli sanatçı Hikmet Durmuş da yer aldı.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Etkinlikte, engellilerin geri dönüştürülebilen malzemelerle yaptıkları elbiseler, düzenlenen defilede yine engelli vatandaşlar tarafından sergilendi. Engellilerin hazırladığı tiyatro gösterisi ve resim sergisi de beğeni topladı.

Etkinliğe, İzmirli şarkıcılar Ersin Kuşkanat, Ferit Türkkan, Atacan Ozan, Danscı Ece İzbudak ve Şair Ömer Köroğlu da katıldı.

Ege Tüm Engelliler Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (EGE-TEKO) Başkanı Tülay Yenici, burada yaptığı konuşmada, engellilerin de geniş bir kesimi temsil ettiğine dikkati çekerek, düzenlenen kutlama etkinliğinin engellilerin toplumla bütünleşmesine katkı sağladığını söyledi.

Sahnede engellilerle şakalaşan, yaptığı şovlarla engellilerin güzel bir gün geçirmesini sağlayan Hikmet Durmuş da “Engelli olmak hayatı yaşamak için engel değildir. Engelli kardeşlerimize dost olmak bir ayrıcalıktır. Engelli dostlarımız özeldir, önemli olan kalplerde engel olmamasıdır.” dedi.

Etkinliğe EGE-TEKO’nun yanı sıra Engelli Genç ve Kadınları Destekleme Eğitim Derneği ile Genç Acarlar Rehabilitasyon Merkezi de destek verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz