Son Dakika
19 Haziran 2019 Çarşamba

Engelliler yolda kalmayacak

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 12:03

Antalya, Muratpaşa Belediyesi tarafından kentin 3 ayrı noktasına konumlandırılan ‘Elektrikli akülü tekerlekli sandalye şarz dolum istasyonları’ basına tanıtıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in katıldığı tanıtımda, tekerlekli sandalyeli engelli vatandaşlar da yer aldı.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Bugün itibariyle faaliyete geçirilen 3 ayrı istasyon olduğunu söyleyen Evcilmen, “Aydın Kanza Parkı, Ordu Evi Karşısı ve Muratpaşa Belediyesi önü aktif olarak çalışıyor. İstasyonlarda aynı anda 3 akülü tekerlekli sandalye şarj edilebiliyor. 4’üncü istasyon için yer ve doğru konum arayışımız sürüyor. İlk etapta 4 istasyon kurduk. İhtiyaca göre neden bir 4 daha olmasın” dedi.

İstasyonların maliyeti hakkında bilgi vermeyen Evcilmen, “Bu proje Türkiye’de ilk. Bundan sonra yaygınlaşacaktır, buna eminim. Akülü tekerlekli sandalyeler, onların günlük yaşantıları için son derece önemli bir araç. Fakat sosyal hayatta kalabilmeleri için bu tür noktalar çok önemli. ‘Şarjım bitiyor eve dönmem lazım’ düşüncesini yok ettiğimize inanıyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri